Sielskie mieszkanie w mieście.

salon z aneksem kuchennym ze ścianą z cegły i ścianą pomalowaną na kolor zielony

Projekt mieszkania w Koszalinie  to inicjatywa pracowni Dobry Układ Sandra Białkowska. Naturalne materiały wykończeniowe, duża ilość roślin  i  akcenty w których przewijają się nasycone kolory zieleni i słonecznej żółci  stwarzają wspólnie bardzo przyjemny i sielski klimat. Całość jest zobrazowaniem poczucia więzi właścicielki mieszkania z naturą.

Architektka na samym początku miała wykonać jedynie projekt układu funkcjonalnego mieszkania dla mamy,  dwójki dzieci  oraz ich zwierzaka w postaci kota. Współpraca przeobraziła się jednak w taki sposób, że w końcowym rozrachunku powstało to sielskie mieszkanie, w którym odnajdziemy styl boho, elementy skandynawskie i trochę eklektyzmu. Całość wygląda smacznie i swojsko, a przebywając w środku można się poczuć jak w małym domku na wsi.

W salonie na tle zielonej ściany stanął pojemny biały regał i owalny stół jadalniany z różnokolorowymi krzesłami. Wisienką na torcie jest żółty fotel Forli marki Gala Collezione. Poza swoja funkcją wypoczynkową, pełni rolę dekoracyjną, ożywiając swoim kolorem całe wnętrze. Wygodny uszak jest niezastąpionym miejscem popołudniowego wypoczynku właścicielki. Wrażenie przytulności potęgują jego apetyczne kształty i wysokie, drewniane nóżki. Tkanina na obicie została wybrana bardzo uważnie, zarówno jeśli chodzi o jej wygląd, fakturę, jak i parametry użytkowe.

Salon z białym regałem i turkusowo zieloną ścianą salon z aneksem kuchennym ze ścianą z cegły i ścianą pomalowaną na kolor zielony wyspa w sielskiej kuchni

W jasnej sypialni króluje klimat boho z botanicznymi motywami i pięknymi drewnianymi przesuwanymi drzwiami. Przytulne drewno jest także bohaterem jednego z pokoi dziecięcych, w którym pomimo niewielkiego metrażu znalazło się mnóstwo miejsca do przechowywania.

Sypialnia w stylistyce  boho

pokój dla dziecka

Biała kuchnia z lakierowanymi frezowanymi frontami została wykonana przez stolarza wg. projektu architektki. Dla kontrastu i wrażenia przytulności zdecydowano się tu na cegłę na ścianie oraz blat i obudowę z dębu Lancelot.

kuchnia z białymi frontami i blatem z naturalnego drewna. Ściana z cegły

Niewielka łazienka mieści wannę i małą umywalkę z szafką. Główne miejsce do przechowywania to zabudowa nad stelażem wc, której fronty wykonano z luster optycznie powiększających przestrzeń.

Niewielka łazienka