Modny apartament w stylu loft.

Modny apartament w stylu loft
Fot. Studio Prototypownia

Styl loftowy zrodził się w latach 60-tych XX wieku. W tym czasie artyści i ludzie sztuki zaczęli zajmować opuszczone przestrzenie fabryk, hal i magazynów. Wynajmowali je za małe pieniądze albo po prostu zajmowali na dziko przeistaczając je w niezwykłe miejsca do mieszkania. Moda na lofty inspiruje architektów wnętrz po dzień dzisiejszy. Jak w obecnych czasach powinien wyglądać apartament w stylu loft? Oto przykład: apartament znajdujący się w Nowych Bielicach, który zaaranżowała Sandra Białkowska z pracowni Dobry Układ.

Loft w udomowionej wersji.

Od samego początku założeniem było aby stworzyć przestrzeń loftową w wersji udomowionej. To znaczy takiej w której można odpocząć, zrelaksować się i poczuć jak na wakacjach. Projektantka postawiła na czerń, szarości oraz biel. Kolor żółty miał stać się akcentem w tym wnętrzu – detalem, który buduje relaksacyjną atmosferę. Na tej kanwie powstał modny apartament w stylu loft.

Industrialny klimat.


Projektantka postanowiła pozostawić oryginalne betonowe schody. Pod nimi znajduje się spory schowek – idealne miejsce do przechowywania mniej potrzebnych rzeczy. Betonowa surowość tej strefy została przełamana ciepłym odcieniem drewna, które znalazło swoje miejsce tuż obok schowka i schodów – w kuchni.

Apartament w stylu loft - betonowe schody
Fot. Studio Prototypownia

W jadalni swoje miejsce znalazły metalowe krzesła Tolix – idealny wybór do apartamentu w stylu loft. Oczywiście w jadalni urządzonej w stylistyce loft nie mogło zabraknąć stołu na metalowej podstawie z betonowym blatem.

krzesła tolix w apratamencie w stylu loft
Fot. Studio Prototypownia

Apartament w stylu loft – strefa wypoczynkowa

W salonie pierwsze skrzypce gra komfortowy narożnik Monday Gala Collezione w odcieniach szarości oraz intensywnie żółty fotel Vigo Sweet Sit. Projektantka z całą świadomością wybrała tak intensywny kolor fotela. Chodziło o to by nadać neutralnemu wnętrzu świeżości i relaksacyjnej atmosfery.

Salon w stylu loft
Fot. Studio Prototypownia

W strefie wypoczynkowej znalazło się także miejsce na metalowy regał pomalowany na czarno. Jego dopełnieniem są stoliki kawowe wykonane z bliźniaczego materiału. Struktura betonu, drewno i metal – to materiały dominujące w tej strefie. Na tym industrialnym tle wygodny narożnik i żółty fotel prezentują się wyśmienicie.

Apartament w stylu loft – sypialnia

Lustro w sypialni to tak naprawdę przesuwne drzwi, które maskuje wejście do garderoby. Spełnia ono jeszcze jedno zadanie. Mianowicie optycznie powiększa przestrzeń. Atmosferę buduje łóżko w żółtym kolorze. Za węzgłowiem na ścianie znalazła się struktura betonu. Na przeciwko ścianę ozdobiły białe cegły i przyciągające wzrok artystyczne grafiki w ramach. Industrialny żyrandol w formie żarówek na kablu świetnie wpisuje się w loftowy klimat.

żółte łóżko w sypialni w stylu lotf
Fot. Studio Prototypownia
Modny apartament w stylu loft - sypialnia
Fot. Studio Prototypownia

Sypialnia dla gości w stylu loft

Goście z pewnością będą czuli się komfortowo w tej loftowej stylistyce. Duże wygodne łóżko tapicerowane szarą tkaniną prezentuje się znakomicie. Oczywiście nie mogło zabraknąć żółtych dodatków. Tutaj akurat w postaci koca i poduszek.

Sypialnia z szarym łóżkiem
Fot. Studio Prototypownia

Industrialny gabinet

W gabinecie tak jak w sypialni pojawiły się lustra, których zadaniem jest optyczne powiększenie przestrzeni. Biurko oraz regały, jak przystało na apartament w stylu loft, zostały wykonane z metalu. Za to blaty tych mebli wykonane są ze szkła. Tutaj też nie zabrakło odrobiny sztuki w postaci interesujących grafik zawieszonych na ścianie.

Industrialny gabinet
Fot. Studio Prototypownia

Apartament w stylu loft – łazienka

Jak przystało na industrialne wnętrze, tutaj łazienka utrzymana jest w ciemnej kolorystyce: ciemne drewno i ciemne płytki, a mimo tego jest to przestrzeń przytulna. Nie czuć tutaj surowości i chłodu, nie czuć tego w całym wnętrzu. Wygląda więc na to, że apartament w stylu loft może być przestrzenią uroczą i nastrojową.

Łazienka w stylu loft
Fot. Studio Prototypownia