Miminalistyczne dekoracje świąteczne.

Coraz bliżej święta. Najwyższa pora więc zabrać się za dekorowanie swoich czterech kątów. W tym roku postawcie na minimalizm, a jak nie przeholować z dekoracjami?

 

W święta pomijając przystrajanie samej choinki również ozdabiamy cały dom. Często towarzyszy temu przepych jednak można zrobić to w inny sposób.

dekoracje_swiateczne_mybaze_1
Baba Lava – Siesta

 

dekoracje_swiateczne_mybaze_6
Gwiazda LED – Gagalu
dekoracje_swiateczne_mybaze_8
papierowa gwiazda
dekoracje_swiateczne_mybaze_5
Eko choinka z palet – Pallet Ideas

Warto jest zrezygnować z wielokolorowych dekoracji na rzecz motywu utrzymanego w jednej wybranej przez nas kolorystyce. Do wnętrz zaaranżowanych w stylistyce minimalistycznej warto postawić na biel lub srebro. Najważniejsze jednak jest aby trzymać się jednego koloru. Również zieleń może wyglądać genialnie w jasnych wnętrzach.

dekoracje_swiateczne_mybaze_2
Drewniana Choinka – Giovanni
dekoracje_swiateczne_mybaze_3
Drewniana choinka – Giovanni
dekoracje_swiateczne_mybaze_4
drewniany kalendarz – ekodizajn

Święta Bożego Narodzenia bez choinki to nie prawdziwe święta. Jednak świąteczne drzewko wcale nie musi być co roku standardowe. Od czasu do czasu możemy zaszaleć i postawić na coś innowacyjnego.

 

Również światełka są bardzo ważną ozdobą. Oczywiście nie musimy rozświetlać nimi całego domu. Czasem wystarczy tylko zainwestować w mały, ale za to bardzo absorbujący przedmiot, który potrafi zbudować miłą i ciepłą atmosferę. Takim przedmiotem może być na przykład drewniana lampka w kształcie renifera.

dekoracje_swiateczne_mybaze_7
Lampka renifer – luludesign

 

Nowoczesne wnętrza możemy ozdobić ekologicznymi dekoracjami świątecznymi, wykonanymi przez nas samych. Mogą to być na przykład dekoracje wykonane ze słomy czy papieru.

Jeśli macie jakieś inne pomysły podzielcie się nimi w komentarzach.