Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Na co zwrócić uwagę wybierając projektanta wnętrz?

wzornik kolorow

Współpraca z projektantem wnętrz przy aranżacji swojego mieszkania czy domu, niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to spora oszczędność naszego czasu – proces zaprojektowania wnętrza przez wykwalifikowanego architekta jest zdecydowanie szybszy i sprawniejszy, niż gdybyśmy robili to na własną rękę. Doświadczony architekt, po prostu zna się na rzeczy – realizował już wiele projektów, wie jak zorganizować przestrzeń, by była funkcjonalna i doskonale służyła mieszkańcom. Czym kierować się przy wyborze architekta wnętrz? Na co zwrócić uwagę?

Doświadczenie i kwalifikacje architektów

Projektowanie wnętrz to nie tylko dobranie kolorów i wzorów wyposażenia. To również dostosowanie projektu do warunków technicznych oraz zwrócenie uwagi na funkcjonalność i ergonomię. Chcąc podjąć współpracę z danym biurem projektowym, zwróć uwagę na doświadczenie architektów. Poznaj ich kwalifikacje, zapytaj o wiedzę techniczną.

Sektor usług biur projektowych jest mocno rozbudowany, poszukując kogoś, kto zaprojektuje Twoje wnętrze, na pewno natrafisz na wiele ofert, zarówno firm jak i osób prywatnych. Nie wszyscy z nich będą posiadali odpowiednią wiedzę, dlatego tak ważna jest jej weryfikacja. W innym wypadku narażamy się na ryzyko, że dany projekt, poza tym, że będzie ładny, nie będzie niestety możliwy do realizacji, ze względu na niedostosowanie do wymogów technicznych.

Portfolio biura projektowego

Zwróć uwagę na dotychczasowe realizacje wybranego biura projektowego – świadczą one o doświadczeniu architektów. Czy są stworzone z dbałością o najmniejsze detale? Czy są kreatywne, ciekawe, pomysłowe, niepowtarzalne? Czy odpowiadają Twojej estetyce?

Po portfolio poznasz każdego dobrego architekta. Jeżeli trafisz na ofertę bez wizualizacji i zdjęć z poprzednich realizacji, nie trać swojego czasu.

Kluczowa bywa pierwsza rozmowa

Pierwsza rozmowa z architektem, z którym chcielibyśmy podjąć współpracę, powinna rozwiać nasze wątpliwości przed podjęciem ostatecznej decyzji. Na początku warto określić indywidualne potrzeby i oczekiwania, a także ustalić zakres współpracy. Podczas takiej rozmowy, dowiemy się także jak bardzo komunikatywny jest dany architekt, a komunikacja podczas realizacji projektu wnętrz to podstawa!

Wybór architekta wnętrz

Projektowanie wnętrz to połączenie techniki ze sztuką. Nie jest to proste zadanie i nie każdy poradzi sobie z nim na własną rękę, dlatego w wielu przypadkach, warto oddelegować te zadanie w ręce wykwalifikowanych doświadczonych architektów.

Jeżeli poszukujesz architektów z Warszawy, zgłoś się do biura projektowego KAEL Architekci: https://kael.eu/. To biuro projektowe, które oferuje indywidualne podejście do Klienta, odważne, niepowtarzalne pomysły i dbałość o najmniejsze detale! Poza projektowaniem wnętrz biuro KAEL zajmuje się także projektowaniem domów, budynków użytkowych i mebli. Projekty KAEL realizowane są na terenie całej Polski, ale także i za granicą – odległość nie stanowi żadnego problemu.

Przeczytaj też