Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Jak urządzić salon i dobrać odpowiednie meble?

Aranżacja salonu to często wybór między funkcjonalnością a designem. Obecnie zanika moda na minimalistyczne, pozbawione meblościanek pokoje, a urządzający mieszkanie coraz częściej szukają rozwiązań użytecznych. Podpowiadamy, jak odpowiednio dopasować meble, aby stworzyć komfortową przestrzeń pozbawioną przesytu.

W zamyśle salon ma być pomieszczeniem reprezentatywnym, w którym przyjmujesz gości. Oznacza to, że dbasz o każdy element dekoracyjny i starannie dobierasz dodatki. Nie da się jednak uniknąć przedmiotów czy gadżetów elektronicznych, których miejsce jest w salonie, lecz niekoniecznie na widoku. Z pomocą przychodzą wówczas m.in. meblościanki pokojowe z Mirat.eu, które przewidują miejsce do ekspozycji bibelotów oraz szafek do przechowywania.

Aranżacja salonu – meble

Przestrzeń w salonie można podzielić na wypoczynkową, użytkową oraz jadalnianą. Wielkość poszczególnych stref zależy oczywiście od osobistych preferencji i przede wszystkim od metrażu pomieszczenia. Dzięki opcji dowolnej konfiguracji mebli, możesz zamówić meblościanki pokojowe w rozmiarze idealnie dopasowanym do konkretnego wnętrza. Najczęściej są one zlokalizowane naprzeciwko kanapy i stolika kawowego, stanowiąc uzupełnienie przestrzeni wokół kina domowego.

Zamawiając meblościanki pokojowe możesz wybrać dowolną konfigurację mebli. Przy współpracy z doświadczonym sprzedawcą tworzysz własny projekt, który obejmuje:

• szafkę RTV – na podłużnej szafce RTV stojącej lub wiszące umieścisz nie tylko telewizor, ale także ramki ze zdjęciami, bibeloty, świeczniki lub głośniki,
• przeszkloną witrynę – idealną do przechowywania szklanych elementów zastawy lub alkoholi. Ten element często jest podświetlany taśmą LED w różnych kolorach.
• słupki wiszące lub stojące – szafki w kształcie prostopadłościanu, które z powodzeniem zmieszczą kolekcję płyt, naczyń, tekstyliów, dokumenty lub inne przedmioty codziennego użytku,
• szuflady push to open – nowoczesny system szuflad do przechowywania akcesoriów i gadżetów elektronicznych. Jedno naciśnięcie wystarczy, aby otworzyć drzwiczki.
• półki – część meblościanki pełniąca rolę dekoracyjną. Służą do ekspozycji kwiatów, świec, ramek ze zdjęciami oraz innych ozdób.

[alert type=white ]Meblościanki pokojowe zaprojektowane według własnych potrzeb zachwycą Cię swoją funkcjonalnością i pojemnością. Systemy szafek, słupków czy witryn pomogą Ci zorganizować przestrzeń i wprowadzić pożądaną harmonię do wnętrza.[/alert]

Styl meblościanek

Choć typowe meblościanki kojarzą nam się z czasami PRL-u, to jednak obecne wariacje na temat tych mebli niewiele mają wspólnego z prototypami. Nowoczesne wyposażenie salonu jest raczej lekkie i minimalistyczne, dzięki czemu doskonale pasuje do rozmaitych wnętrz klasycznych czy skandynawskich. W zależności od upodobań, meblościanki pokojowe mogą stanowić ciąg mebli – szafek, szuflad, półek, witryn lub składać się z pojedynczych elementów.

Można rozróżnić meblościanki pokojowe utrzymane w stylu:

• nowoczesnym – nie brak w nich elementów szklanych oraz chromowanych czy stalowych. Często są podświetlanie za pomocą kolorowych ledów, które efektownie eksponują zawartość mebla (alkoholi, szklanej zastawy). Obok standardowej bieli lub czerni, nie brak wariacji w kolorach czerwonych na wysoki połysk dodających wyrazistego charakteru pomieszczeniu.
• klasycznym – wykonane z wysokogatunkowej płyty MDF odpornej na uszkodzenia czy zarysowania. Tradycyjne meblościanki pokojowe łączą w sobie elementy imitujące drewno ze szkłem i eleganckimi okuciami, niejednokrotnie zdobione są żłobieniami.

Wybierając meblościanki pokojowe do wnętrz zwracaj uwagę na te, które łączą w sobie design i funkcjonalność.

Przeczytaj też