Nowoczesna i odważna rezydencja.

W holenderskim mieście Utrecht znajduje się oryginalna rezydencja o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych. Jej wyróżnikami są wykończenia z naturalnej skóry oraz śmiałe, wielkoformatowe obrazy. Autorem koncepcji wnętrz jest Stephen Versteegh.

Stephen Versteegh to ceniony holenderski architekt, który znany jest z niestereotypowego myślenia oraz swobody poszukiwań twórczych. W swoich projektach chętnie stosuje oryginalne produkty i rozwiązania.

Zawsze szukam innowacyjnych i wysublimowanych materiałów do zastosowania we wnętrzach, które nadadzą autorskiego charakteru realizacji.

– mówi Stephen Versteegh

Te słowa idealnie przekładają się na rezydencję z Utrechtu, gdzie głównym elementem dekoracyjnym jest naturalna skóra. Wstępnie okładziny ze skóry naturalnej holenderskiej marki Alphenberg miały być użyte wyłącznie na podłodze w garderobie. Jednakże architekt dostrzegł w nich tak duży potencjał dekoracyjny, że skórzane okładziny trafiły także do sypialni, strefy wellness, a nawet na basen kąpielowy. Okazuje się, że skóra Alphenberg jest odpowiednio impregnowana i bez problemu zachowuje swoje właściwości w warunkach podwyższonej wilgotności powietrza. Inne użyte dodatki to również naturalne materiały: drewno, kamień. We wnętrzach panuje kolorystyka brązów, beżów, oraz szarości, czyli klimat naturalnych barw ziemi. Przełamaniem ich zajęły się wielkoformatowe obrazy.

Rezydencja_w_Utrechcie_1
Rezydencja_w_Utrechcie_2
Rezydencja_w_Utrechcie_3
Rezydencja_w_Utrechcie_4
Rezydencja_w_Utrechcie_5
Rezydencja_w_Utrechcie_6
Rezydencja_w_Utrechcie_7
Rezydencja_w_Utrechcie_8
Rezydencja_w_Utrechcie_9
Rezydencja_w_Utrechcie_10
Rezydencja_w_Utrechcie_11

źródło: Alphenberg