Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Pokój dla dziewczynki inspirowany angielskim stylem.

dekoracje do pokoju dziewczynki, ramka na zdjecie

Co wyróżnia styl angielski we wnętrzach? Przeważająca biel, naturalne materiały oraz wzory z kwiatami w roli głównej. Takie wnętrza charakteryzują się przyjemną aurą, są jasne i ciepłe. Ich urok spodoba się każdej dziewczynce. A jak urządzić pokój dziecięcy w angielskim stylu?

Jeśli chcemy urządzić pokój dla dziewczynki w angielskim stylu nie musimy się jemu całkowicie podporządkowywać. Najlepiej skupić się na odpowiednich dodatkach. Odpuśćmy sobie charakterystyczną kanapę w stylu angielskim na rzecz wygodnego łóżeczka – tapczanika w białym kolorze. To samo tyczy się mebli. Zamiast kupować stare, odrestaurowane meble w stylistyce shabby chic, wybierzmy nowe, przeznaczone dla dzieci (a więc bardziej bezpieczne) – na przykład kolekcję Marsylia marki Pinio lub którąś z propozycji marki TomMebel. Wybierając dodatki postawmy na jasną, pastelową kolorystykę (róże, szarości i beże). Najważniejsze są ornamenty z kwiatów, które są odzwierciedleniem uwielbienia Brytyjczyków do ogrodów. Poza kwiatami na tekstyliach może pojawić się symboliczna kratka lub kropki, jak ten na lampach z kolekcji White Dots marki Lamps&Company.

pokoj-dla-dziewczynki-w-angielskim-stylu pokoj-dla-dziewczynki-w-angielskim-stylu-2 pokoj-dla-dziewczynki-w-angielskim-stylu-3 pokoj-dla-dziewczynki-w-angielskim-stylu-4

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przeczytaj też