Pokój dla dziewczynki inspirowany angielskim stylem.

dekoracje do pokoju dziewczynki, ramka na zdjecie

Co wyróżnia styl angielski we wnętrzach? Przeważająca biel, naturalne materiały oraz wzory z kwiatami w roli głównej. Takie wnętrza charakteryzują się przyjemną aurą, są jasne i ciepłe. Ich urok spodoba się każdej dziewczynce. A jak urządzić pokój dziecięcy w angielskim stylu?

Jeśli chcemy urządzić pokój dla dziewczynki w angielskim stylu nie musimy się jemu całkowicie podporządkowywać. Najlepiej skupić się na odpowiednich dodatkach. Odpuśćmy sobie charakterystyczną kanapę w stylu angielskim na rzecz wygodnego łóżeczka – tapczanika w białym kolorze. To samo tyczy się mebli. Zamiast kupować stare, odrestaurowane meble w stylistyce shabby chic, wybierzmy nowe, przeznaczone dla dzieci (a więc bardziej bezpieczne) – na przykład kolekcję Marsylia marki Pinio lub którąś z propozycji marki TomMebel. Wybierając dodatki postawmy na jasną, pastelową kolorystykę (róże, szarości i beże). Najważniejsze są ornamenty z kwiatów, które są odzwierciedleniem uwielbienia Brytyjczyków do ogrodów. Poza kwiatami na tekstyliach może pojawić się symboliczna kratka lub kropki, jak ten na lampach z kolekcji White Dots marki Lamps&Company.

pokoj-dla-dziewczynki-w-angielskim-stylu pokoj-dla-dziewczynki-w-angielskim-stylu-2 pokoj-dla-dziewczynki-w-angielskim-stylu-3 pokoj-dla-dziewczynki-w-angielskim-stylu-4

Zapisz

Zapisz

Zapisz