Meble na wymiar, a trendy wnętrzarskie w 2019 roku.

meble kuchenne

Każde wnętrze wymaga wyposażenia, które nie tylko podkreśli jego ogólny charakter, ale przede wszystkim sprawi, że przestrzeń użytkowa stanie się tak samo funkcjonalna i komfortowa, jak estetyczna. Nowoczesne projektowanie mebli skupia się na połączeniu tych trzech aspektów, tworząc systemy meblowe bądź kolekcje, które z jednej strony stanowią ergonomiczne rozwiązanie w przechowywaniu, zaś z drugiej są niepowtarzalną ozdobą rozmaitych pomieszczeń. Co więcej, meble tworzone na wymiar to doskonałe uzupełnienie mieszkań oraz powierzchni biurowych, szczególnie jeśli pomieszczenia te są niewielkie lub charakteryzują się niestandardowym kształtem.

 

Meble na wymiar Twoich oczekiwań

Meble projektowane na wymiar stanowią niezastąpione rozwiązanie w przechowywaniu akcesoriów i rozmaitych urządzeń. Dzięki temu możliwe jest uporządkowanie całego wyposażenia, jednocześnie nadając pomieszczeniom harmonijnego tonu. Co więcej, w przypadku takich miejsc jak kuchnia, sprzyja to uzyskaniu przestrzeni do swobodnego poruszania się i korzystania ze wszystkich urządzeń. Piękna, funkcjonalna i komfortowa kuchnia to przede wszystkim taka, która odpowiada potrzebom mieszkańców oraz możliwościom wskazanego pomieszczenia. Co za tym idzie, w licznych przypadkach meble na wymiar okazują się najlepszym rozwiązaniem, aby w pełni wykorzystać przestrzeń często niewielkiej kuchni i jednocześnie dodać jej charakteru. Warto również pamiętać, że meble na wymiar są aranżowane według wybranego stylu, co umożliwia estetyczne dopasowanie kuchni do pozostałych pomieszczeń w domu.

Podobnie jak w przypadku kuchni, coraz większą popularność zyskują meble łazienkowe na wymiar. Toteż w celu zwiększenia ich trwałości stosuje się wówczas mocne i odporne na wilgoć surowce, jak:

 • płyta laminowana
 • fornir
 • płyty MDF lakierowane (matowe lub z błyskiem)
 • plexicor
 • kwarcogranit
 • granit
 • szkło
 • lacobel
 • aluminium
 • stal

Zastosowanie trwałych materiałów sprawia, że meble przez wiele lat będą ozdobą domu. Wówczas znakomicie spełnią swoje zadanie. Warto jednak zauważyć, że takie rozwiązanie gwarantuje doskonałą aranżację szczególnie w przypadku niewielkich pomieszczeń. Dzięki temu nawet skromna łazienka może zawierać w sobie wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie. To sprawia, że meble na wymiar cieszą się dużym zainteresowaniem i wykorzystywane są zarówno do aranżacji takich pomieszczeń jak kuchnia oraz łazienka czy też w przypadku zabudowanych szaf lub garderoby.

Trendy wnętrzarskie i meblarskie w 2019 roku

Najnowsze trendy wnętrzarskie w 2019 roku to przede wszystkim gra kolorów, kontrastu i obłe kształty. Kolorem roku został okrzyknięty karmelowy spiced honey. Niemniej wyłoniły się również trendy kolorystyczne, nastawione głównie na odcienie pastelowe, takie jak:

 • kolor jasnoliliowy
 • kolor seledynowy
 • kolor jasnożółty
 • przydymiony lub rozbielony błękit

Jasne, pastelowe odcienie przede wszystkim z łatwością dopasowują się do innych barw. To zaś sprawia, że z powodzeniem mogą zostać zaaranżowane w towarzystwie innych jasnych kolorów, a nawet bardziej wyrazistych i kontrastujących barw. Oprócz tego, dużym zainteresowaniem cieszą się odcienie beżu, brąz w wersji kawy z mlekiem oraz pomarańcz w odcieniu morelowym, brzoskwiniowym i terakotowym. W przypadku najnowszych trendów meblarskich, powracają inspirowane latami 70. XX wieku obłe kształty. To zaś doskonała alternatywa dla obecnych, prostych mebli, które choć doskonale spełniają swoją rolę, nie posiadają elementu zaskoczenia.

Meble biurowe na wymiar – połączenie komfortu z profesjonalizmem

Przestrzeń firmowa powinna charakteryzować się doskonałą organizacją poszczególnych miejsc pracy. Wówczas sprzyja to budowaniu komfortu w sferze zawodowej, ale również zwiększeniu wydajności. Meble do biura projektowane na wymiar to przede wszystkim szeroki wybór możliwości, zarówno w przypadku przygotowania przestrzeni do pracy indywidualnej, jak również stanowisk podwójnych czy też zespołowych. Co więcej, warte zainteresowania są także meble gabinetowe, często dostępne w systemach modułowych. Poszczególne kolekcje reprezentują rozmaite style, począwszy od minimalizmu aż po eleganckie, ciężkie meble biurowe. Niemniej bez względu na wybrany model, przestrzeń zyska profesjonalizmu, bez rezygnacji z komfortu pracowników.

Oprócz tego, w przypadku mebli na wymiar ciekawym rozwiązaniem okazują się lady recepcyjne, które można zaprojektować z myślą o indywidualnych potrzebach. Co za tym idzie, dobór odpowiedniego kształtu i rodzaj zabudowania – całkowity lub częściowo otwarty – zależą jedynie od wizji osoby zamawiającej. Warto jednak zauważyć, że podczas pracy na recepcji niezbędne okazuje się zapewnienie pracownikom odpowiedniej ilości miejsca na przechowywanie dokumentów i akcesoriów biurowych. Dlatego też lady na wymiar wyróżniają się dużą ilością szuflad, półek i schowków, które mogą zostać rozplanowane według indywidualnej koncepcji.