Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Świąteczne triki na udekorowanie choinki.

Choinka to jeden z symboli Bożego Narodzenia, który wprowadza nas w magiczny czas oczekiwania. Jak ją przystroić, aby prezentowała się okazale, a koszt ozdób nie uszczuplił znacząco naszego budżetu? Inspiracjeczekają na każdym kroku. Wiele dekoracji z powodzeniem wykonamy samodzielnie z tego, co posiadamy w domu. Przedstawiamy ciekawe pomysły na upiększenie świątecznego drzewka.

– Już sama obecność choinki we wnętrzu odmienia wygląd przestrzeni i wprowadza do niej szczególną atmosferę. Jej dekoracja to kolejny krok, który jest niezwykle radosną częścią przygotowań. Warto sięgać tutaj nie tylko po bombki i lampki, ale również własnoręcznie wykonane ozdoby. Przystrajajmy drzewko według naszej własnej wizji, a zyska jedyny w swoim rodzaju charakter – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Piękna i tradycyjna choinka

Jednym z najprostszych i najlepszych sposobów na dekorację choinki jest zawieszenie na niej girland. Wspólnie z najmłodszymi przygotujmy łańcuchy z papieru czy bibuły – ich niepowtarzalność jest największą zaletą. Zawijajmy je wokół choinki od góry do dołu, aby otulały poszczególne gałązki. Dodatkowo przymocujmy do drzewka duże kokardy z kolorowych wstążek, które zawsze kojarzą się z prezentami. Ciekawym pomysłem są też ozdoby z papieru. Techniką origami wykonajmy np. choinki, gwiazdki czy kule – w Internecie znajdziemy wiele pomocnych tutoriali.

Na dekorację możemy również przeznaczyć część upieczonych pierniczków oraz plastry suszonych cytrusów z kawałkami cynamonu. Ich plusem jest roztaczanie we wnętrzu świątecznego zapachu – to szczególnie cenne, jeśli mamy sztuczną choinkę, a chcemy by towarzyszyła jej cudowna woń.

Choinka inna niż wszystkie

Jeśli poszukujemy niekonwencjonalnych sposobów dekorowania choinki, pomyślmy o tym, aby stała się ona odzwierciedleniem pasji domowników. Przystrójmy drzewko przedmiotami, które dodadzą mu dynamiki i sprawią, że będzie unikatowe. Mogą to by np. figurki samochodów, łyżew czy skrzypiec. A jak powiesić takie elementy? Zamiast haczyków użyjmy ładnego sznurka lub wstążki. Jeśli mamy kilka mniejszych ozdób, to połączmy je w pęk i zamocujmy tak, aby razem tworzyły ciekawą kompozycję.

Możemy też sprawić, że nasze drzewko będzie wyglądało na oprószone śniegiem. Sięgnijmy po puszyste płatki waty kosmetycznej i rozłóżmy je na gałęziach, a będą przypominały biały puch. Jeśli za oknem nie panuje zimowy krajobraz, to jest to dobry sposób na przemycenie cząstki tej pory roku do wnętrza.

Wyjątkowy charakter nadamy choince także za pomocą sztucznych kwiatów. Pięknie zaprezentują się na niej poinsecje (nazywane gwiazdami betlejemskimi) czy hortensje. Możemy zestawić je z żywymi, zielonymi dodatkami np. w postaci gałązek z tuj – drzewko będzie wyglądać wtedy na bardziej bujne. Zamiast tradycyjnej gwiazdy czy szpicy osadźmy na szczycie dużą kokardę i połączmy ją ze zwisającymi wstążkami lub gałązkami. Będzie to idealne zwieńczenie tej nietuzinkowej choinki.

Opracowanie: firma RuckZuck

RuckZuck to profesjonalny salon z panelami, który oferuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników.  W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów. 

Przeczytaj też