Sypialnia na jesień – jak w prosty sposób sprawić, by była przytulna i nastrojowa?

Aranżacja wnętrz ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, to jak odpoczywamy i sypiamy. Gdy więc za oknem jesienna pogoda nie nastraja pozytywnie, warto zadbać o przytulny nastrój w domu, także w sypialni. Odpowiednie kolory, wyposażenie, oświetlenie i dekoracje sprawią, że sypialnia zyska ciepły, intymny charakter. Podpowiadamy aranżacje, które sprawią, że po powrocie do domu poczujesz się błogo.

 

Postaw na przytulność w stylu hygge i w kolorach polskiej złotej jesieni

Przytulność w skandynawskim stylu hygge to przede wszystkim miękkie, przyjemne w dotyku materiały, ciepłe, stłumione światło i świece, które nie tylko czarują płomieniem, ale i zapachem. Warto skorzystać z tego sprawdzonego przez Duńczyków – najszczęśliwszego narodu na świecie – sposobu na stworzenie w domu atmosfery sprzyjającej odpoczynkowi i dobremu nastrojowi. Gdy jesień ukazuje swoją chłodniejszą, deszczową stronę, z pewnością docenimy przytulność naszych czterech ścian.

Połączeniem, które cieszy się obecne ogromną popularnością, jest mix skandynawskiego stylu z kolorami złotej, polskiej jesieni. Wzór ma tutaj drugorzędne znaczenie. Bardziej istotny będzie materiał i wrażenia, jakich dostarcza lub jaki klimat tworzy.

Wybierz miękką pościel i ciepły koc

Najlepiej w kolorach jesieni, choć najistotniejsze będą tutaj wrażenia, jakich tkaniny dostarczą w kontakcie ze skórą. Najprzyjemniejszym rozwiązaniem będzie z pewnością pościel wykonana w 100% z bawełny. Taka pościel jest przyjemna w dotyku, miękka, a przy tym pozwalająca skórze swobodnie oddychać i skutecznie chroniąca przed chłodem.

Jeśli wybierasz koc lub narzutę na łóżko, sięgnij również po taką, która będzie dostarczała podobnych wrażeń. Przytulny nastrój sypialni tworzą bowiem tkaniny, w które chcemy się niemal wtulić. Narzuty w tym przypadku służą nie tylko do dekoracji łóżka i wnętrza. Można nimi szybko ogrzać zmarznięte stopy. Z kolei pled chroniący przed wieczorny chłodem doskonale sprawdzi się w roli dekoracji. Wystarczy przerzucić go swobodnie przez oparcie fotela, czy przez puf, który stoi w sypialni.

Zadbaj o nastrojowe oświetlenie

Jesienna aranżacja sypialni nie może obejść się bez odpowiedniego oświetlenia. Tutaj sprawdzą się lampy emitujące ciepłą, żółtą, lekko przytłumioną poświatę. Lampki ustawione po obu stronach łóżka będą nie tylko elementem dekoracji, ale i praktycznym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy lubią w łóżku czytać, bez konieczności wychodzenia spod ciepłej kołdry, aby włączyć, czy wyłączyć światło.

Nastrojowy klimat stworzysz sięgając także po świetlne girlandy, gałązki, czy drzewka. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się także szklane słoiki i butelki z lampkami LED, jakie znaleźliśmy m.in. na https://goliathome.pl/sypialnia-i-salon. Możesz je ustawić w dowolnym miejscu, np. na komodzie, stoliku nocnym, czy parapecie.

Sięgnij po dodatki w kolorze jesiennego słońca i nastrojowe zapachy

Zasłony do sypialni w modnym miodowym odcieniu wprowadzą do wnętrza mnóstwo ciepła i przytulności. Dekoracyjne patery i misy, a także świeczniki, czy lampiony dodadzą sypialni przytulności, jeśli będą m.in. w ciepłych odcieniach złota, bursztynu, czy miedzi. Warto je zestawić ze świecami zapachowymi, które roztoczą w sypialni przyjemną woń pomarańczy, lasu, czy imbirowych ciasteczek. Tak zaaranżowane wnętrze, przepełnione wyjątkowym zapachem z pewnością ukoi Cię po najbardziej intensywnym, jesiennym dniu.