Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Tapety secesyjne.

Od czasów narodzin secesji minęło już ponad sto lat. Mimo swego wieku styl ten jest nadal bardzo ceniony, a widać to szczególnie na przykładzie wytwornych i szlachetnych wnętrz. Jednym z ulubionych motywów przeplatającym się w sztuce secesyjnej jest kwiat lotosu i właśnie on stał się inspiracją dla projektantów z Omexco, którzy przygotowali gustowną kolekcję tapet „Lotus”.

 

Kolekcja „Lotus” posiada wszystkie cechy dzięki którym cenimy sztukę secesyjną. Projektanci belgijskiej marki Omexco postanowili nadać nuty świeżości temu stylowi, jednocześnie nie zapominając o tym, aby poszanować jego dziedzictwo. Na wzorach tapet znajdziemy więc płynne, faliste linie, ornamenty roślinne połączone ze szczyptą abstrakcji oraz subtelną, pastelową kolorystykę.

Tapety secesyjne z kolekcji „Lotus” to możliwość wyboru spośród kilkadziesiąt zróżnicowanych wzorów. Część tapet wykonana jest z lnianego płótna, część to tapety fizelinowe, które zdobione są tłoczoną na nich metaliczną folią. Tapety produkowane są z wysokogatunkowych materiałów, które są odporne na zmywanie zabrudzeń, są ognioodporne i z wiekiem nie blakną. Wielkim kunsztem projektanckim jest zgrabne połączenie matowego i błyszczącego wykończenia, które mieni się na ścianie zależnie od rodzaju padającego światła. Tapety te są idealne do wytwornych, klasycznych wnętrz.

tapeta_w_stylu_secesyjnym_1

tapeta_w_stylu_secesyjnym_2

tapeta_w_stylu_secesyjnym_3

tapeta_w_stylu_secesyjnym_4

tapeta_w_stylu_secesyjnym_5

Więcej informacji o tych secesyjnych tapetach znajdziecie na stronach internetowych www.tapetyomexco.pl i www.dekorian.pl .

Przeczytaj też