Bujanie w obłokach, czyli fotele wiszące.

Fotele wiszące z rattanu

Prezentują się rewelacyjnie i dają chwile nieograniczonego relaksu. Fotele wiszące – bo o nich tu mowa – są coraz częściej wykorzystywane w nietuzinkowych aranżacjach wnętrz. Sprawdzą się zarówno w salonie jak i w sypialni. Mogą też z powodzeniem towarzyszyć nam na tarasie, ale nie tylko. Co daje posiadanie foteli wiszących? W jakich wnętrzach się sprawdzą?

Fotele wiszące – chwila relaksu.

Relaks, odprężenie, odpoczynek, komfort – chyba każdy z nas ceni sobie takie chwile spędzane w domu. Fotele wiszące mogą temu sprzyjać. Dlaczego? Naukowo dowiedziono, że bujanie uspokaja nas i wycisza. Nie bez przyczyny rodzicielki bujają swoje małe dzieci gdy chcą je położyć do snu lub właśnie uspokoić. Mało tego, przecież kołyszemy się już w łonie matki zanim jeszcze przyjdziemy na świat. Jesteśmy więc od samego początku przyzwyczajeni do tego stanu.

Kołysanie budzi pozytywne skojarzenia, ma właściwości relaksujące i wspomaga naszą koncentrację. Fotele wiszące są niezaprzeczalnym elementem wystroju wnętrz, który zapewnia ukojenie i relaks. Fotele wiszące dają poczucie beztroski, a na to przecież zasługuje każdy z nas.

Designerskie fotele wiszące Monnarita.

Mają być ukojeniem ale też przepiękną ozdobą. Dlatego fotele wiszące powinny wyróżniać się ciekawym designem. Spotkaliście się kiedyś z fotelami wiszącymi Monnarita? Jeśli nie to najwyższy czas abyście je poznali. Są rękodziełem wykonywanym przez doświadczonych indonezyjskich rzemieślników na Bali. Każdą z tych wiszących huśtawek można więc uznać za unikatowy produkt. Oryginalny design, ekologiczne materiały z których są wykonane te fotele, wprowadzą do wnętrz powiew świeżości, nutę relaksu i odrobinę natury. Fotele wiszące z rattanu, uwierzcie, że naprawdę można się w nich zakochać.

fotele wiszące z rattanu
Fotel wiszący Monnarita Ball

Huśtawki wiszące w każdej aranżacji

Huśtawki wiszące Monnarita z powodzeniem odnajdą się w przeróżnych aranżacjach wnętrzarskich, ale nie tylko. To idealne siedziska na tarasy, balkony czy patio. Można je też wykorzystać jako huśtawki ogrodowe. Wykonane z naturalnych materiałów odnajdą się praktycznie w każdej stylistyce. Najbardziej jednak ucieszą się z nich miłośnicy stylistyki boho, eko, rustykalnej czy skandynawskiej. Fotele wiszące ocieplą wizerunek każdego wnętrza. Można je łatwo przymocować za pomocą liny na suficie, czy nawet na drzewie.

Prawdziwą klasyką wśród foteli wiszących jest kształt kokonu jak w przypadku modelu Monnarita Hugo i Monnarita Eris. Takie huśtawki można zawiesić na suficie lub na specjalnym stojaku, po to by móc je swobodnie przenosić w dowolne miejsca.

designerski fotel wiszący Monnarita Hugo
Fotel wiszący Monnarita Hugo.
Huśtawki wiszące
Fotel wiszący Monnarita Eris

Możemy się spotkać również z fotelami wiszącymi, które są tak wyprofilowane by zapewnić stabilne i wygodne oparcie plecom. Tak jest w przypadku huśtawki wiszącej Henry z oferty Monnarita.

huśtawka wisząca Henry
Fotel wiszący Monnarita Henry

Bardzo lubiane ostatnio są także fotele wiszące w kształcie pierścienia (Monnarita Kai). Ich otwarta konstrukcja pozwala wykorzystać je w dowolny sposób – w pozycji siedzącej lub leżącej.

Designerski fotel wiszący Kai
Fotel wiszący Monnarita Kai

Fotele wiszące mogą przybrać też kształt kuli, tak jak model Monnarita Ball. To kształt uniwersalny, który odnajdzie się zarówno w nowoczesnych aranżacjach jak i w przestrzeniach rustykalnych.

Fotele wiszące
Fotel wiszący Monnarita Ball

Fotele wiszące dla każdego

Do salonu, na ogród ale też do pokoju dziecka. Fotele wiszące można z powodzeniem zaaranżować w każdej przestrzeni. Ozdobią wnętrze oraz sprawią, że chwile relaksu staną się znacznie przyjemniejsze. To siedziska przeznaczone dla każdego. Nie tylko dla tych, którzy lubią bujać w obłokach.