Drzwi zewnętrzne – z przeszkleniami czy bez?

Drzwi zewnętrzne to z pewnością jeden z najważniejszych elementów domu. Chronią przed hałasem, dają poczucie bezpieczeństwa i zapewniają prywatność stanowiąc przy tym przepiękną ozdobę każdego wejścia. Wybierając drzwi do swojego domu warto pomyśleć o nich w nieco szerszym kontekście. Istotne są bowiem nie tylko same drzwi, ale również to, co znajduje się za nimi. Niedoświetlony przedpokój to częsty problem, z którym na szczęście łatwo sobie poradzić!

 

Już na etapie zakupu nowych drzwi zewnętrznych warto zastanowić się nad tym, czy strefa wejściowa ma odpowiedni dostęp do światła. Jeśli nie, dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w drzwi z przeszkleniami lub naświetlami. Występują w różnych wielkościach, kształtach i kolorach, dlatego każdy będzie w stanie dopasować je do swoich potrzeb.

Drzwi z przeszkleniami – do jakiego domu?

Jeśli wydaje Ci się, że drzwi z przeszkleniami to domena klasycznych, eleganckich wnętrz – jesteś w błędzie. Chociaż wielu osobom kojarzą się one z dystyngowanym i szykownym stylem, dzisiaj są również elementem nowoczesnych drzwi. W zależności od potrzeb i preferencji, mogą stanowić jedynie delikatny element ozdobny lub być ich dużą częścią, dzięki której do wnętrza będzie wpadało dużo więcej promieni słonecznych. To świetna alternatywa dla standardowych, pełnych drzwi – zwłaszcza w przypadku, gdy w przedsionku brakuje okien.

Wiele osób obawia się, że przeszklenia w drzwiach pozbawią ich prywatności. Wcale nie musi tak być. Wybierając nieprzezroczyste, mleczne szkło możesz mieć pewność, że nikt nie zaburzy Twojego poczucia komfortu. W ofercie drzwi CAL znajdziesz również przeszklenia w formie lustra weneckiego. To bardzo ciekawa i niepowtarzalna opcja. Dowiedz się o niej więcej: https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-zewnetrzne/.

Żółte drzwi wejściowe w domu jednorodzinnym
Drzwi CAL z naświetlami

Naświetla w drzwiach – remedium na ciemne wnętrza

Jest jeszcze jedna opcja, która świetnie sprawdza się w słabo doświetlonych domach. Są to naświetla , które wprowadzają do wnętrza bardzo wiele promieni słonecznych. Co więcej, ubogacają wejście do domu i dodają mu charakterystycznego, oryginalnego wyglądu. Przeszklenia są zawsze dopasowywane do indywidualnych potrzeb, co oznacza, że mogą znajdować się po obu stronach drzwi lub tylko po jednej. Bywają umieszczane także nad skrzydłem, często są rozpięte również na szerokość naświetli bocznych. Ich ogromną zaletą jest fakt, że optycznie powiększają wnętrze. Tak samo jak w przypadku przeszkleń, one również mogą występować w formie przezroczystej lub nieprzezroczystej.

Nowoczesne drzwi wejściowe z przeszkleniem
Przeszklenia w drzwiach CAL

Czy drzwi z przeszkleniami są bezpieczne?

Jak najbardziej, drzwi z przeszkleniami, jak również naświetla są w pełni bezpieczne. Wykonuje się je ze szkła hartowanego, które jest odporne na uszkodzenia. Kilkuwarstwowe szyby zamontowane w drzwiach zapewniają także antywłamaniowość. Z takim zestawem możesz spać spokojnie.

logo cal prawdziwe drzwi

Jeśli szukasz solidnych, atestowanych drzwi z naświetlami, sprawdź ofertę https://www.drzwi-cal.pl/. To jedyny w Polsce producent, który stworzył drzwi drewniane z naświetlami ze świadectwem badań odporności na włamanie w klasie RC2.