Mieszkanie w XIX wiecznej Krakowskiej kamienicy.

Krakowskie mieszkanie Pani Ewy i Bartosza w XIX wiecznej Krakowskiej kamienicy to projekt pracowni architektonicznej jms STUDIO. Głównym założeniem było stworzenie wnętrza funkcjonalnego, nadającego użytkownikom poczucie przestrzeni.

 

W mieszkaniu takim jak to nie powinno zabraknąć elementów klasycznych odwołujących się do jego rodowodu. Architekci połączyli klasykę z nowoczesnymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami tworząc to inspirujące wnętrze. Wielofunkcyjna przestrzeń została zaaranżowana dzięki możliwości wyburzenia ścianek. Jedynym osobnym pokojem stał się pokój dla dziecka, który powstał w miejscu dawnej kuchni. Zamiast ścianek architekci zastosowali subtelne rozgraniczenie strefy dziennej i nocnej. Wykreowana przestrzeń salonu skryła w sobie aneks kuchenny, część wypoczynkową, sypialnią oraz domowe biuro. Projektanci sprytnie połączyli nowoczesność z klasyką poprzez zastosowanie oświetlenie led, które zostało ukryte za fasetami sufitowymi (sztukaterią) zdobiącymi większą część mieszkania.

funkcjonalne_wnetrze_1

funkcjonalne_wnetrze_3

funkcjonalne_wnetrze_4

Uroku całemu wnętrzu dodały ceglane ściany. Zestawienie oczyszczonej cegły z rustykalną kuchnią pozwoliło wykreować w tej strefie sielską atmosferę.

funkcjonalne_wnetrze_2

Spora wysokość pomieszczeń pozwoliła zrealizować pomysł drewnianego podestu pod którym znajduje się wysuwane łóżko. Na podeście natomiast znalazło się miejsce na szafę wnękową oraz miejsce do wypoczynku z fotelem i małym stolikiem.

funkcjonalne_wnetrze_5

funkcjonalne_wnetrze_6

jms-logotyp

.
.
Projekt: Pracownia Architektoniczna jMS STUDIO
.
.
.