Wnętrze z industrialnym charakterem.

Pierwszoplanowym elementem w dwukondygnacyjnym domu jest betonowa ściana, którą architekci postanowili uczynić motywem przewodnim tego wnętrza. W domu przeważają barwy szarości i bieli, które w połączeniu z naturalnymi elementami ciepłego drewna współtworzą nowoczesną i industrialną przestrzeń. Autorami projektu są architekci z pracowni 81.WAW.PL.

 

Industrialny beton.

Surowy, chłodny, ciężki – takie skojarzenia przywołuje beton. Wystarczy jednak połączyć go z odpowiednimi dodatkami aby z beznamiętnego surowca stał się idealnym materiałem dopełniającym industrialne wnętrza. Beton jest coraz częściej wykorzystywany w aranżacji wnętrz, a wszystko dzięki temu, że świetnie współgra z naturalnym drewnem, ze szkłem i z metalem. Interesująca faktura, przebarwienia i przetarcia sprawiają, że wnętrza w których gości beton są oryginalne i nowoczesne. Zresztą zobaczcie sami.

Industrialne wnętrze.

Betonowa ściana stała się tłem zarówno w części dziennej mieszkania jak i w sypialni. Część dzienna to otwarta przestrzeń, w której architekci umieścili kuchnię z wolnostojącą stalową wyspą, jadalnię oraz salon. W kuchni na posadzce znalazły się ciemne płytki wykonane z lastryko.

Lastryko to materiał, który najczęściej kojarzy się z klatkami schodowymi w blokach z wielkiej płyty. Jednak tu użyty został w zupełnie nowej jakości nadając wnętrzu industrialnego, loftowego klimatu.

– mówi Rafał Grudziąż, współautor projektu.

W jadalni oraz salonie na posadzce znalazły się bardzo odporne białe płyty kwarcowe, które stały się kontrastem dla ciemnej przestrzeni holu oraz kuchni. Architekci umieścili na betonowej ścianie kominek. Aby nawiązywał swoim wyglądem do wyspy kuchennej został obłożony szczotkowaną stalą. Betonowa ściana jest także idealnym tłem dla stołu i krzeseł wykonanych z ciepłego naturalnego drewna.

W głównej sypialni betonowa ściana została ocieplona miękkim, tapicerowanym łóżkiem oraz szafkami nocnymi, którymi są drewniane płyty wpasowane w ścianę. Industrialnego charakteru wnętrzu nadaje nietypowe oświetlenie, którym są pasy świetlówkowe z widocznymi transformatorami umieszczonymi na betonowej ścianie. Również łazienka nie odbiega od industrialnego charakteru całego wnętrza. Utrzymana w szarościach została ocieplona naturalnym drewnem.

wnetrze_industrialne_1 wnetrze_industrialne_2 wnetrze_industrialne_3 wnetrze_industrialne_4 wnetrze_industrialne_5 wnetrze_industrialne_6