Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Subtelne i eleganckie wnętrze autorstwa Katarzyny Kraszewskiej.

Wnętrza architektki Katarzyny Kraszewskiej wyróżniają się przede wszystkim subtelnym klimatem, dobrym gustem i elegancją. Właśnie dlatego inwestorzy posiadający 350 metrowy dom pod Warszawą zdecydowali się całkowicie zaufać projektantce i powierzyć jej wykonanie układu wnętrz, aranżacji oraz doboru materiałów wykończeniowych na elewacji budynku. Jak wyszło? Zobaczcie.

Na parterze znalazło się miejsce na duży salon połączony z kuchnią oraz jadalnią oraz pokój zabaw dla dzieci. Na półpiętrze znalazła się pralnia połączona ze sporym pomieszczeniem gospodarczym, a na piętrze sypialnia właścicieli wraz z łazienką oraz garderobą, pokoje dla dzieci oraz pokój gościnny.

pokój dla dzieci, bawialnia

 

Właściciele domu chcieli mieć wnętrze nowocześnie zaaranżowane w eleganckiej stylistyce. Miało być trochę luksusu, ale takiego na ludzką miarę. Dom miał być wygodny do funkcjonowania i bezpretensjonalny. Główny nastrój we wnętrzu nadają kolory brązów, beżów i szarości. W połączeniu z odpowiednio dobranymi materiałami, doskonałymi detalami, całość prezentuje się spójnie i konsekwentnie. Stonowana kolorystyka tworzy atmosferę sprzyjającą relaksowi i wyciszeniu. Nic tutaj nie jest przypadkowe. Cała aranżacja została skrupulatnie przemyślana. Na przykład kominek obłożony marmurowymi płytami Calacatta idealnie współgra z drewnianą podłogą wykonaną z jesionu wcześniej bielonego, szczotkowanego i olejowanego. Również fenomenalnie współgra w tej aranżacji stół z naturalnego drewna otoczony miękkimi, tapicerowanymi krzesłami.

W subtelny klimat wpisuje się także kuchnia. Na jej środku znalazło się miejsce dla dużej wyspy z granitowym blatem. Meble w złamanej bieli świetnie kontrastują z ciemniejszymi kamiennymi cokołami oraz podziałami na podłodze. Wystawnie prezentuje się podświetlona witryna ze szklanymi frontami.

wyspa kuchenna z marmurowym blatem podświetlana witryna kuchenna ze szklanymi frontami

Łazienki to prawdziwe domowe spa. Architektka wykorzystał tutaj materiały premium takie jak spieki kwarcowe Lea Ceramika, płytki włoskiej marki Mutina, oraz piękny kamień Grigio Orobico. Obie łazienki charakteryzują się różnym klimatem i stylem, jednak zaprojektowane są konsekwentnie i pieczołowicie.

łazienka z prysznicem wykończona białym marmurem umywalka w łazience, ściana wykończona ciemno szarymi kaflami z kamienia

Strona architektki: www.kraszewska.com

Przeczytaj też