Metamorfoza 200 metrowego domu.

Otoczony zielenią dom mieszczący się we Włocławku przeszedł kompletną metamorfozę. Powodem przemiany był ogólny brak miejsca na wszelkiego rodzaju przedmioty, ubrania, dokumenty czy pamiątki. Zadaniem przyszłego architekta stało się więc wykonanie aranżacji wnętrz, które staną się nowoczesne, przytulne ale przede wszystkim ergonomiczne i funkcjonalne z dużą ilością schowków. Tematem zajęła się architektka Barbara Godawska, która odpowiada za całą koncepcję wizualną wnętrza. Partnerem wykonawczym jest sieć sklepów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Duża powierzchnia domu, wysokie pomieszczenia oraz otwarta przestrzeń czyniły z niego świetny materiał na dobrą aranżację. Z drugiej jednak strony spora ilość elementów konstrukcyjnych (poziomy, skosy) sprawiały ogólne wrażenie chaosu. W efekcie końcowym jednak udało się wykreować przytulne wnętrza z prawdziwie domową atmosferą.

Architektka stworzyła tło wnętrza za pomocą subtelnych barw: szarości, bieli, beżów oraz brązów. Znalazło się również miejsce na bardziej intensywne akcenty. Na ścianie w sypialni znalazła się tapeta Khroma, a w holu tapeta Eeijffinger z oferty salonu Dekorian. Ściana w salonie natomiast została pomalowana kolorem głębokiej zieleni.

Kolor miał być ciemny, wyrazisty, ale nie dominujący. Dzięki zastosowaniu mocnej kolorystyki na krótszej ścianie, optycznie „zbliżyliśmy” ją do wnętrza, co zneutralizowało efekt długiego pokoju

– mówi Barbara Godawska.

Przyjemną atmosferę tworzą dodatki: miękkie tkaniny, wykładziny z kolekcji Pearl (Epic Carpets) czy puszyste dywany. Ciepłą aurę we wnętrzu kreują również naturalne odcienie drewna. Interesującą ozdobę ścian stanowią gzymsy sztukateryjne i listwy marki NMC.

Zapisz