Płytki ceramiczne do nowoczesnego wnętrza.

płytki ceramiczne w kuchni

Płytki ceramiczne, chociaż to wielowiekowy wynalazek, wciąż zmieniają swoją formę. Nowoczesne technologie, ale także wyjątkowe pomysły projektantów sprawiają, że tradycyjna, kwadratowa płytka ma nie tylko rolę użytkową, ale także dekoracyjną. Stąd też na gładkie, błyszczące powierzchnie trafić można coraz częściej w salonach czy sypialniach, podczas gdy popularne i do niedawna modne kafle coraz częściej znikają z kuchni i łazienek.

Wiele wieków tradycji i design XXI wieku

Płytki nie kojarzą się nam z miękkością i przytulnością. Raczej są chłodne, śliskie i surowe. Tymczasem ich gładka powierzchnia, odporność na zabrudzenia, a także funkcja przewodzenia ciepła czynią z nich świetny materiał do wykładania podłóg czy ścian w pomieszczeniach zarezerwowanych do tej pory jedynie dla podłóg drewnianych i dywanów. Współczesne salony czy sypialnie, zwłaszcza te, w których zamontowano ogrzewanie podłogowe, coraz rzadziej wykańczane są podłogami panelowymi lub parkietami. Ceramiczne płytki o dużych rozmiarach, bez fug, błyszczące, nadają wnętrzu przestronności, nowoczesnego charakteru. Świetnie sprawdzają się w domach, ale też w mieszkaniach, a te w kolorze i z fakturą drewna, zastąpią skutecznie typowe drewniane podłogi.

Błyszczące, matowe, duże i małe płytki ceramiczne, to cała gama barw, wzorów, faktur i rozmiarów. Duża część z nich jest niesztampowa i zachwycająca, ale czasami trzeba się natrudzić, by znaleźć idealne materiały do wykańczania wnętrz. W showroom http://www.interio.lublin.pl/ zadbano o to, by tylko takie były pokazywane potencjalnym klientom. Nie ma ich w typowych marketach budowlanych, nie są dostępne dla każdego, ale na pewno są przepiękne i najwyższej jakości. Jeśli więc gustujemy we wnętrzach wyłożonych płytkami i chcemy, by podłogi i ściany zachwycały oryginalnością, nowoczesnym designem oraz były wysokiej jakości, nie szukajmy po omacku, tylko od razu kierujmy się pod właściwy adres. W salonie z ekskluzywnymi płytkami znajdziemy przede wszystkim wyroby cenionych producentów z Włoch, Hiszpanii i Portugalii.