Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Nagroda European Property Awards za Rezydencję pod Dębami.

European Property Awards to wyróżnienie, które można uznać za jedno z najbardziej prestiżowych w świecie projektowania wnętrz. Polska architektka Dominika J. Rostocka znalazła się w gronie tegorocznych laureatów. Partnerem wykonawczym realizacji, która została nagrodzona była manufaktura Wirchomski.

rezydencja_pod _debami_1

European Property Awards to regionalna część konkursu International Property Awards. W jego ramach przyznawane są już od 17 lat nagrody za projekty obiektów mieszkaniowych i komercyjnych, które są najbardziej innowacyjne i reprezentacyjne. Jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych konkursów w branży nieruchomości i inwestycji. W 2013 roku w wyjątkowym gronie wyróżnionych projektantów znalazła się architektka wnętrz Dominika J. Rostocka. Za projekt wnętrz „Rezydencja pod Dębami” Polka została nagrodzona pięcioma gwiazdkami w kategorii „Best Interior Design”.

rezydencja_pod_debami_2

Rezydencja pod Dębami” to prywatny podmiejski dom utrzymany w stylu klasycznych, angielskich posiadłości. Twórczy rozmach inwestycji a także nadzwyczajna dbałość o detal polskiej projektantki – te cechy projektu przede wszystkim zostały docenione przez jury.

Rezydencję pod Dębami” wyróżnia: spójność i konsekwencja wnętrza, przestronność i lekkość, przy jednoczesnym dość mocno zdobnym stylu. Wszystkie bez wyjątku elementy zostały zaprojektowane specjalnie do tego miejsca, dzięki czemu udało się stworzyć niecodzienny jego charakter.

– mówi Dominika J. Rostocka.

rezydencja_pod_debami_3

Wykonawczym partnerem w czasie realizacji wnętrza była manufaktura Wirchomski, o której pisaliśmy już wcześniej. Artykuł można przeczytać tutaj: https://domhobby.pl/elementarz-o-drewnie/

Ze względu na wielkość całej inwestycji oraz poziom jej trudności, wykonawcy marki Wirchomski spędzili ponad sześć miesięcy nad zabudową kuchenną, drzwiami, garderobą czy meblami. W inwestycji użyto orzecha amerykańskiego. Prace były wykonywane ręcznie zgodnie z tradycyjną sztuką stolarską.

Współpraca z manufakturą Krzysztofa Wirchomskiego jest doskonałą ilustracją, że w Polsce są partnerzy do realizowania projektów wnętrz na najwyższym, światowym poziomie.

– mówi Dominika J. Rostocka.

rezydencja_pod_debami_4

Dzięki doświadczeniu architektki oraz projektantów marki Wirchomski rzeczywiście oddano klimat arystokratycznych XIX wiecznych angielskich rezydencji.

rezydencja_pod_debami_5

Autor zdjęć: Monika Filipiuk-Obałek

Zapisz

Przeczytaj też