Ładny pokój dzienny

ładny pokój dzienny

Jak powinien wyglądać ładny pokój dzienny? Czym powinien się charakteryzować? Z pewnością powinien być przytulny i jasny. Przebywając w takim pokoju powinniśmy poczuć się zrelaksowani po męczącym dniu w pracy. No tak, ale w jaki sposób to osiągnąć? Jak zaprojektować pokój dzienny w którym poczujemy odprężenie? Są na to pewne sposoby. Zobaczcie sami.

Ładny pokój dzienny po duńsku

Pokój dzienny na zdjęciach to połączenie czarnych i  białych kolorów oraz jaskrawych akcentów. Główne elementy to nieduża sofa narożna z czarno-białym wzorem w pepitkę oraz jaskrawo żółty stolik. Nie sposób też nie zwrócić uwagi na niebieskie bujane krzesło zaprojektowane w 1950 roku przez Charlesa i Ray Eames. Generalnie ładny pokój dzienny wcale nie musi być duży. Jak widać ten należy do tych mniejszych, a mimo wszystko znalazło się nawet miejsce na biurko i komputer do pracy. Duże okno sprawia, że do środka dociera duża ilość naturalnego światła. Tutaj z pewnością można poczuć się zrelaksowanym. W końcu to ładny pokój dzienny utrzymany w skandynawskiej stylistyce. To ponadczasowe, cenione na całym świecie rozwiązania.

ładny pokój dzienny
ładny pokój dzienny
żółty stolik w pokoju dziennym

Dodatki do pokoju dziennego

Ładny pokój dzienny tworzą także odpowiednie dodatki. Duża ilość kolorowych poduszek to gwarancja przytulnej atmosfery. Ściany pokoju ozdabiają też piękne plakaty retro. Wpasowują się idealnie w zaaranżowaną przestrzeń. Całość  wyróżnia się ciepłym i przyjemnym klimatem. Dodatki w przytulnym i ładnym pokoju odgrywają ogromną rolę. To oprócz wymienionych wyżej poduszek i plakatów także świeże kwiaty, świece oraz książki. Te przedmioty sprawiają, że wnętrze jest żywe, ma duszę i chce się w nim przebywać. Trzeba przyznać, że jest to niewątpliwie bardzo ładny pokój dzienny – idealne miejsce na odpoczynek.

ładny pokój dzienny

Ładny pokój dzienny – dobry design.

Meble charakteryzujące się dobrym designem to recepta na stworzenie ładnego pokoju dziennego. Wybierajmy, tak jak w tym przypadku, meble ponadczasowe – proste, przykuwające oko i oryginalne. Uniwersalny design zawsze się obroni. Wśród takiego wyposażenia z pewnością poczujemy się zrelaksowani.

Kultowe krzesło Charles i Ray Eames

Fot: Tia Borgsmidt.    Źródło: whatwedo.dk