Dom eklektyczny – stylowy miks.

Eklektyzm nie świadczy o braku stylu lecz o kreatywnym inspirowaniu się najprzeróżniejszymi kierunkami w sztuce i kulturze. Jeśli chcecie się o tym przekonać to obejrzyjcie wnętrza „Domu Eklektycznego„, który został zaprojektowany przez Grupę Żoliborz/SiT Grupę Projektową i wykonany przez manufakturę Wirchomski.

We wnętrzu zastosowano różne style, faktury, materiały wykończeniowe, a nawet różne gatunki drewna. Wydawać by się mogło, że są to ryzykowne połączenia jednak są to tylko pozory. Pod dachem „Domu Eklektycznego” wszystko jest spójne, a wnętrzu towarzyszy miła, rodzinna atmosfera. Architekci z Grupy Żoliborz/SiT Grupy Projektowej stworzyli ponadczasowy wystrój w którym zgrabnie łączy się klasyka ze współczesnością. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj wysoka jakość wykonania poszczególnych elementów domu. Każdy detal wg życzenia projektantów wykonali specjaliści z manufaktury Wirchomski.

Spacer po „Domu Eklektycznym” rozpoczniemy w kuchni. Kuchnia w końcu jest „sercem domu”. Pomysłowy miks starego z nowym, ciemnego z jasnym, twardego z miękkim widać już na wstępie. Biała zabudowa kuchenna wykonana w nowoczesnej linii ocieplona jest klasycznymi frezowaniami frontów, delikatnymi uchwytami oraz przeszkleniem górnych szafek (całość wykonana została w manufakturze Wirchomski). Na środku kuchni znajduje się wyspa, która wykonana jest z akacji wędzonej. Swoim wyglądem przypomina klasycystyczny barek z antykwariatu. Kontrastem do niej jest nowoczesny okap ze stali, który znajduje się bezpośrednio nad nią. Innym starym akcentem jest międzywojenny stół z krzesłami zakupiony przez właścicieli na targu staroci. Jasna kolorystyka oraz przeszklenie jednej ściany sprawia, że kuchnia jest jasna i dzięki temu panuje w niej optymistyczna i rodzinna atmosfera.

Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_3
Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_2
Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_1
Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_4

Salon w „Domu Eklektycznym” to ciepłe, neutralne i stonowane kolory. Połączenie na podłodze dwóch krańcowo różnych gatunków drewna: złocistego dębu oraz akacji wędzonej może zaskakiwać. Na suficie znajduje się lustrzane odbicie pasa jasnej drewnianej podłogi, które zostało wykończone identycznym gatunkiem drewna. Zamiarem projektantów było kolorystyczny podział salonu i kuchni z jadalnią oraz symboliczne nakreślenie holu w przestrzeni domu. Projektanci z Grupy Żoliborz/SiT Grupy Projektowej zastosowali w salonie najróżniejsze materiały wykończeniowe. Jedna ze ścian to subtelne połączenie akacji wędzonej o pięknym rysunku, koniakowego drewna z mlecznym szkłem. Nowoczesny kominek wykonany został z grafitowego bazaltu, a jednolita płaszczyzna kamienia została przełamana grawerowanym motywem roślinnym. Główne miejsce w salonie zajmuje narożnik z białej skóry, a także dekoracyjny puf. Wyszukanie wygląda ściana telewizyjna, którą specjaliści marki Wirchomski obłożyli drewnem.

Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_5
Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_6
Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_7

W łazience architekci postawili na prostotę. Jej surowy charakter celowo ocieplają podłoga oraz sufit przy wannie, wykonane z jasnego drewna tekowego oraz umywalka szafkowa, która jest stylizowana na starą. Naturalnym rozdzieleniem strefy z wanną od otwartej przestrzeni z deszczownicą jest ściana konstrukcyjna. Niepodważalną dekoracją jest dostojna wanna wolnostojąca ze stalową baterią, która wychodzi bezpośrednio z posadzki. Spore płyty kamienne z bazaltu o matowym wykończeniu stanowią cudowne tło.

Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_8
Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_9
Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_10

Za całość prac związanych z drewnem w apartamencie odpowiedzialna była manufaktura Wirchomski, specjalizując się we wszechstronnej pracy z tym materiałem, w tym produkcji mebli na zamówienie, drzwi, zabudowy kuchennych itp.
Więcej zdjęć z projektu dostępnych na stronie www.grupazoliborz.pl

Zapisz