W naturalnym towarzystwie – apartament „Światło&Drewno”.

„Światło&Drewno” to apartament, który świetnie ilustruje jak można twórczo wykorzystać naturalne materiały w aranżacji wnętrza. Jasna kolorystyka, naturalne tkaniny oraz drewniane elementy wykończenia , które sprzyjają relaksowi – całość sprawia, że wnętrze jest urzekające w swoim bezpretensjonalnym klimacie.

Koncepcja wnętrz apartamentu “Światło&Drewno” jest autorstwa warszawskiej Grupy Projektowej SiT, a większość wykończeniowych prac powierzono manufakturze Wirchomski. Właściciele apartamentu wymarzyli sobie aby przestrzeń była przytulna oraz optymistyczna, a całość powinna być oparta na naturalnych materiałach. Architekci stworzyli wystrój w nowoczesnej stylistyce, a całą koncepcję wnętrza zbudowali wokół drewna, skóry i alcantary. Za sprawą miękkich i puszystych materiałów oraz delikatnych elementów dekoracyjnych apartament otoczony jest przyjazną atmosferą. Kolorystyka na jaką postawili architekci z SiT Grupy Projektowej to czysta biel, słomkowa żółcień oraz intrygująca szarość. Jasne świetliste odcienie apartament sprawia wrażenie optycznie większego.

apartament_swiatlo_drewno_2
apartament_swiatlo_drewno_11

Kuchnia charakteryzuje się nowoczesną linią oraz minimalistycznym designem. Jest ona otwarta na salon. Panuje w niej biel. Białe są fronty kuchenne, krzesła, stół jadalniany oraz podłoga, która wykończona jest żywicą. Szafki w zabudowie kuchennej dzięki pozbawieniu ich uchwytów stanowią układ idealnie zestawionych kwadratów i prostokątów. Dosyć chłodny obraz wnętrza został sprytnie przełamany za pomocą jednej ze ścian, którą specjaliści z manufaktury Wirchomski przekształcili w okazałą witrynę wykonaną z naturalnego, matowego drewna, a ściślej z dębu bielonego.

apartament_swiatlo_drewno_9
apartament_swiatlo_drewno_8

W salonie warunki dyktują kolory ziemi – wyblakłe beże oraz zgaszone brązy. Biel, która ustąpiła miejsca tym barwom jest tylko akcentem w postaci fantazyjnie wygiętego stolika kawowego. Głównym elementem salonu jest imponujący, rozłożysty narożnik w pasy. Centralna ściana w salonie została wykończona naturalnym drewnem, które stanowi motyw przewodni całego projektu. Bardzo interesującym rozwiązaniem architektonicznym jest przestrzenny plafon. Ma on swój początek na suficie, a kończy się na ścianie z telewizorem.

apartament_swiatlo_drewno_5
apartament_swiatlo_drewno_10

Przedpokój został w całości wykończony matowym drewnem o subtelnym rysunku. Monotonię płaszczyzny przełamują na ścianach drewniane kasetony, które zostały wykonane przez specjalistów marki Wirchomski. Zwróćcie uwagę na zaprojektowaną przez SiT Grupę Projektową wnękę z siedziskiem, która została otulona pikowaną alcantarą w w kolorze piaskowym. Naprzeciwko wejścia do apartamentu umieszczone są drzwi bez ościeżnicowe, które zlicowane są ze ścianą. Jest to autorski koncept pracowni Krzysztofa Wirchomskiego.

apartament swiatlo drewno 1
apartament_swiatlo_drewno_7

Łazienka to miejsce jednego aktora – przepięknej wanny wolnostojącej o eterycznej, romantycznej formie. Bezpośrednio z posadzki wychodzi masywna bateria, która bardzo dobrze współgra z wanną. Od sypialni łazienkę oddziela ściana, która wykończona jest pikowaną skórą. Niespodzianką jest biokominek przeszklony obustronnie, który umożliwia kontakt wzrokowy pomiędzy sypialnią a łazienką.

apartament_swiatlo_drewno_3
apartament_swiatlo_drewno_4
apartament_swiatlo_drewno_6