Praktyczne ławostoły ogrodowe – jakie wybrać?

Mogłoby się wydawać, iż wybór odpowiednich mebli ogrodowych to sprawa szybka i prosta. Nic bardziej mylnego. Otóż, biorąc pod uwagę, iż meble ogrodowe są specyficznymi elementami wyposażenia każdego ogrodu, należy wziąć pod uwagę ich praktyczność, wykonanie i wygląd. Czas zatem pozbyć się zwykłego plastikowego stołu z krzesłami z ogrodu, na rzecz mebli drewnianych, które będą solidniejsze i bardziej funkcjonalne.

 

Jedną z propozycji są ławostoły. Istnieją różne rodzaje ławostołów, jednak tymi najbardziej stylowymi są te wykonane z bali drewnianych. Można spotkań wykonania z różnych rodzajów drewna, np. brzozowego. Impregnowanie ich preparatami o różnorodnych kolorach, pozwala wybrać ten odpowiedni, który będzie pasował do naszego ogrodu. Inną, mniej atrakcyjną formą – ale z pewnością tańszą – jest ławostół, którego blat jest wykonany z drewna, a nogi ze stali. Wadą tego typu stołu, jest mała stabilność i mało atrakcyjny wygląd. Bez wątpienia ławostół wykonany w całości z drewna, doda więcej stylu do ogrodu.

Ponadto, istnieją dwa warianty ławostołów. Jeden polega na tym, iż ławki są do nich przymocowane na stałe. Jedynym mankamentem tej wersji, jest fakt, że ławki są nieprzesuwalne, a zatem nie zawsze można dopasować ich odległość od stołu. Drugi z wariantów to oddzielny ławostół, który prawie zawsze można zakupić w zestawie z ławkami ogrodowymi do siedzenia. Zdecydowanie są wygodniejsze poprzez możliwość ich przesunięcia, jednakże ich stabilność jest wtedy mniejsza.

Te typy stołów są idealne do każdego ogrodu. Nie zajmują one zbyt wiele przestrzeni, a jednocześnie są na tyle duże, by pomieścić od 6 do nawet 8 osób. Zatem to świetne rozwiązanie dla ugoszczenia przyjaciół czy rodziny podczas spotkań towarzyskich, takich jak np. grill. Szeroki i solidny ławostół, odpowiednio zabezpieczony środkami ochronnymi, będzie trwałym oraz odpornym na warunki pogodowe elementem wyposażenia ogrodu każdego, kto uwielbia wygodę i funkcjonalność w jednym.