Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Zalety szklanej ścianki prysznicowej.

Obecnie szkło jest coraz chętniej używanym materiałem jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Nic dziwnego, jego efektowny wygląd oraz różnorodność pozwalają na wiele ciekawych adaptacji. Zarówno użytkowych jak i funkcjonalnych. Szczególnie zostało to docenione w urządzaniu łazienek czy kuchni.

Urządzamy łazienkę

Urządzanie łazienki do najłatwiejszych nie należy. Wybór odpowiedniego rodzaju płytek, następnie armatury i innych dodatków potrafi przyprawić o ból głowy.  Jakiekolwiek nam wpadną w oko dodatki, warto zwracać uwagę aby były:

– dobre jakościowo;
– łatwe do utrzymania w czystości;
– posiadały ładny design.

Szklana ścianka prysznicowa

Jej niewątpliwą zaletą jest na pewno wygląd. Dzięki szklanej ściance prysznic wygląda bardzo estetycznie i ładnie wkomponowuje się w cały design łazienki nie stwarzając wrażenia zagracania przestrzeni.

Obecnie szklane tafle wykorzystywane przy budowie pryszniców są poddawane procesowi hartowania, dzięki temu zwiększa się ich wytrzymałość. Dodatkowo po ewentualnym rozbiciu się takiej tafli, rozpada się ona na małe bryły o nieostrych krawędziach, także ryzyko skaleczenia się jest ograniczone do minimum.

Rodzaje szkła stosowanego najczęściej we wnętrzach

O ile kiedyś było to w sferze marzeń ze względu na kruchość to obecne nowoczesne sposoby obróbki wzmacniające jego odporność na urazy mechaniczne pozwalają na bezpieczne wykorzystanie go w wielu strefach.

Lacobel

Jest to szkło pokryte odpowiednim lakierem. Dzięki temu nabiera pożądanej barwy. Jest odporne na przebarwienia od słońca i nie szkodzi mu woda. Używane do wykonywania tafli szklanych na ścianę w kuchni czy w łazience.

Grafika na szkle

Jest to rysunek na szkle wykonany farbami utwardzanymi za pomocą promieni UV. Można za pomocą tej metody uzyskać taflę szklaną z pożądanym rysunkiem czy nawet zdjęciem z wakacji. Zastosowanie takie samo jak lacobel, ale też jest często jako kolorowe ściany, obrazy w salonach, czy zamiast płytek nad blatem w kuchni oraz w łazienkach.

Szkło bezbarwne

Jest to zwykłe szkło typu float. Idealnie nadaje się do wykorzystania w postaci szklanej ścianki prysznicowej. Dzięki procesowi hartowania jest ono bardziej wytrzymałe. Dodatkowo powleka się je odpowiednią powłoką zmniejszającą osiadanie kamienia.

Wyposażenie łazienki zazwyczaj stwarza dość dużo problemów. Najlepiej jest zaaranżować wszystko już na etapie budowy domu. Oszczędzimy sobie w ten sposób roboty jak i kosztów. Poza tym będziemy mieć więcej czasu na zmiany i ewentualne poprawki.

Źródła:

http://www.syneko.pl/jaka-kabine-prysznicowa-wybrac
http://infosa.pl/historia-szklem-pisana

 

Przeczytaj też