Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Jak zabezpieczyć swoje narzędzia przed kradzieżą i uszkodzeniem?

narzedzia

Pracując umysłowo, najlepiej relaksujemy się i odpoczywamy podczas lekkich prac fizycznych. Można pielić kwiatowe rabaty lub podcinać krzewy. Do tego potrzebne są różnego rodzaju narzędzia, które trzeba gdzieś przetrzymywać. Idealnym rozwiązaniem są domki na narzędzia.

Drewniane domki narzędziowe to świetne miejsca, które można zamknąć na kłódkę. Dzięki temu chronią różne przedmioty przed zniszczeniem lub kradzieżą.

W sprzedaży dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Pięknie prezentują się na działkach rekreacyjnych, jak również w ogrodzie. Z łatwością wkomponowują się w otoczenie.

Zalety domków na narzędzia

Osoby, które na swoich działkach uprawiają warzywa lub owoce, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wymagają dużo pracy. Poza tym nie wszystkie czynności można wykonać ręcznie. Często potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Nawet koszenie trawnika wymaga użycia kosiarki. Podobnie sytuacja wygląda podczas pielęgnacji ogrodu czy sadu.

Aby ułatwić sobie prace pielęgnacyjne, kupujemy łopaty, motyki, sekatory, kosiarki i wiele innych narzędzi. Jednak po zakończeniu prac często pojawia się problem, gdzie je przechowywać.

Trzeba pamiętać, aby z jednej strony znajdowały się w miejscach łatwo dostępnych, a z drugiej należy je przechowywać z dala od dzieci.

Jak znaleźć takie miejsce? Idealnym rozwiązaniem są domki narzędziowe ( https://www.woodandplay.pl/Domki-Narzedziowe-c41 ), które prezentują się estetycznie. W sprzedaży dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy wybierze domek skrojony na miarę swoich potrzeb.

Można je ustawić w dyskretnym miejscu. Sprawdzą się dla osób, które nie mają garażu czy piwnicy, w których można przechowywać różne narzędzia. Produkowane są z wysokiej jakości drewna, które odpowiednio zaimpregnowane, posłuży przez długie lata.

Domki na narzędzia mają wiele zalet. Wśród nich można wymienić:

 • funkcjonalność,
 • trwałość,
 • pojemność,
 • praktyczność,
 • wygodę użytkowania,
 • estetyczny wygląd.

Ponadto:

 • pomagają utrzymać porządek,
 • chronią przed wilgocią,
 • chronią narzędzia przed zniszczeniem,
 • chronią narzędzia przed kradzieżą,
 • można modyfikować ich wnętrze,
 • są odporne na zmienne warunki atmosferyczne,
 • mają różne kształty i rozmiary,
 • nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych,
 • posłużą przez wiele lat,
 • zapewniają odpowiednią wentylację,
 • wyróżniają się atrakcyjną ceną.
Domek narzędziowy Montreal 250×220 28mm z podłogą z oferty Wood & Play

Solidne i trwałe domki narzędziowe

Domki na narzędzia najczęściej są produkowane z solidnego i wytrzymałego drewna sosnowego, które zostało odpowiednio zaimpregnowane. Ich dużym atutem jest to, że można je samodzielnie złożyć. Pomieszczą się w nich wszystkie ogrodowe akcesoria.

Drewno sosnowe ma lekko słomkową barwę. Jeśli jego odcień nie będzie pasował do aranżowanej przestrzeni, można je pomalować na dowolny kolor. Szeroki wybór drewnianych domków na narzędzia w swojej ofercie posiada firma Wood & Play.

Domki są różnych rozmiarów i z różnymi typami dachów. Warto podkreślić, że każdy domek jest wyposażony w podłogę. Niektóre modele posiadają pojedyncze drzwi, inne podwójne.

Część domków na narzędzia ma zamontowane okna, a część jest ich pozbawiona. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie każdy wybierze schowek na narzędzia dopasowany do jego potrzeb.

Może Cię zainteresować: Instalacja elektryczna w drewnianym domku letniskowym

Bogata oferta

Domki na narzędzia to konstrukcje, które umożliwiają dokonywanie modyfikacji w ich wnętrzu. Można w nich zamontować dodatkowe półki czy uchwyty, które ułatwią segregację narzędzi i ich przechowywanie.

Różnego typu zmiany w wyglądzie schowków można przeprowadzać również na zewnątrz, dzięki czemu będą jeszcze bardziej atrakcyjne.

Dzięki solidnym systemom zabezpieczającym możemy być spokojni o bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów. Podczas zamawiania domku warto zwrócić uwagę na dodatkowe opcje takie jak wybór pokrycia dachu, orynnowanie czy opierzenie (gąsiory, pasy, wiatrownice).

Zastanawiasz się, gdzie możesz przechowywać narzędzia ogrodnicze, meble ogrodowe, grill albo rower? Odpowiedź jest prosta – w domku na narzędzia.

Nie dość, że chroni wszystkie przedmioty przed zniszczeniem, to jeszcze stanowi miejsce niedostępne dla złodziei. Do tego prezentuje się estetycznie i można go kupić w atrakcyjnej cenie.

Przeczytaj też