Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Bezprzewodowe regulatory temperatury.

Bezprzewodowe regulatory temperatury przeznaczone są dla osób, które ponad wszystko cenią sobie najnowsze technologie oraz wygodę. Są to urządzenia, dzięki którym zarządzanie domowym systemem ogrzewania będzie łatwe i efektywne jak nigdy przedtem.

 

Czym są regulatory temperatury?

Regulator temperatury jest urządzeniem, które pozwala na takie zarządzanie pracą kotła, by zapewnić sterującemu oczekiwaną temperaturę we wszystkich pomieszczeniach oraz zminimalizować straty ciepła. Po wprowadzeniu danych, regulator reguluje takie parametry jak szybkość spalania oraz jego temperaturę. Dzięki temu unika się sytuacji przegrzania lub niedogrzania domowych pomieszczeń.

Bezprzewodowy – znaczy wygodny!

Na rynku dostępnych jest wiele regulatorów, ale podstawowy podział wskazuje dwa rodzaje regulatorów temperatury – przewodowe lub bezprzewodowe. Montaż tych pierwszych jest dość pracochłonny, a poprowadzenie instalacji przewodowej wymaga naruszenia struktury ścian. Dlatego spóźnialscy, będący już dawno poza etapem prac budowlanych, powinni zwrócić uwagę na regulatory bezprzewodowe. Składają się one z nadajnika i odbiornika, a ich montaż ogranicza się do umieszczenia urządzeń w odpowiednich miejscach domu. Osobom, które martwią się o zasięg takich urządzeń, trzeba jasno powiedzieć: regulatory temperatury wysokiej jakości potrafią bez problemu nawiązywać połączenie nawet przez kilka kondygnacji. W przypadku dużych trudności architektonicznych zawsze można rozważyć dokupienie tzw repeatera, który z powodzeniem zwiększy zasięg sygnału komunikacyjnego.

Dobór regulatora do posiadanego kotła

Zakup regulatora temperatury nie jest takim łatwym zadaniem, bowiem nie wszystkie modele regulatorów będą współpracować ze wszystkimi kotłami centralnego ogrzewania. Przed zakupem regulatora trzeba dokładnie zapoznać się ze specyfikacją producenta, w której określone jest, z jakimi rodzajami kotłów urządzenie będzie bezproblemowo współpracować.

Jaka jest cena regulatora temperatury?

Rozpiętość cenowa urządzeń tego typu jest bardzo różna – najprostsze modele regulatorów można kupić za nawet kilkadziesiąt złotych. Są to model podstawowe, bez wyświetlacza, wyposażone jedynie w pokrętło. Im więcej funkcji posiada regulator, tym wyższa będzie jego cena. I tak najlepsze modele dostępne na rynku, posiadające wiele funkcji, mogą kosztować nawet ponad tysiąc złotych.

Przeczytaj też