Czym kierować się przy wyborze firmy montującej okna i drzwi?

W dzisiejszych czasach znalezienie dobrego fachowca zajmującego się montażem drzwi i okien wcale nie musi graniczyć z cudem. Niestety bardzo często zdarza się, że pracownicy lub firmy podejmują się niemal każdej pracy i gwarantują, że są w stanie zrealizować wszystkie zlecenia, a to nie wróży dobrze dla realizacji projektu. Dlatego też, kierując się dobrem pracowników, lepiej wcześniej poszukać odpowiednich fachowców poprzez popularne portale internetowe czy gazety, a przede wszystkim najlepiej zasięgnąć opinii u przyjaciół i znajomych.

 

Wybierając firmę bądź pracownika, który będzie nam montować okna i drzwi, należy robić to z głową, gdyż po źle wykonanej usłudze nie będzie już tak łatwo znaleźć fachowca który poprawi fuszerkę poprzednika.

Przede wszystkim powinno się unikać zatrudniania kogoś z tzw. szarej strefy. Należy zorientować się, czy dany pracownik ma zarejestrowaną własną działalność gospodarczą. Jeśli tak, to koniecznie trzeba spisać z nim umowę wstępną określającą zakres wykonywanych prac.

W umowie tej powinna znaleźć się wiążąca kwota, którą poniesiemy za zrealizowanie zlecenia. Umowę należy sporządzić w dwóch egzemplarzach. Powinniśmy w niej zawrzeć wszelkie szczegóły dotyczące usługi oraz informacje o możliwości zakupu materiałów – o ile firma ma je w swojej ofercie. Czasami można spotkać się z kontrahentami, którzy rozliczają się z niewykorzystanego materiału. Byłoby wskazane, żeby taka informacja znalazła się też w naszej umowie, gdyż dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić sporą kwotę.

Wybierając dobrych fachowców np. famix.pl można być pewnym, że firma wywiąże się z powierzonych zadań i spełni wszelkie oczekiwania klientów. Proponowane przez nich produkty i kompleksowa usługa montażowa potrafią zapewnić szybkie zakończenie budowy lub remontu. Potrafią w bardzo szybkim czasie doprowadzić do zamknięcia stanu surowego (okna + drzwi + bramy). Firma ta zajmuje się również pełną wymianą stolarki. Swoje usługi wykonuje szybko i solidnie. To wszystko możliwe jest dzięki profesjonalnej obsłudze oraz fachowemu doradztwu.

Coraz więcej firm korzysta z ubezpieczenia OC na wypadek wyrządzenia szkody zleceniodawcy. To bardzo dobre rozwiązanie, o które powinniśmy się zapytać przed podpisaniem umowy. W razie źle wykonanej usługi można wtedy odzyskać poniesione koszty, jeśli nie w całości to przynajmniej ich znaczną cześć. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę myśląc o zatrudnieniu firmy wykonującej usługi montażowe drzwi i okien? Oczywiście nie można zapomnieć o doświadczeniu i terminowości wykonywanych prac, zwłaszcza, że często słyszy się opowieści o niesolidnych pracownikach, którzy rozpoczynają kilka zleceń jednocześnie. Wygląda to tak, że przychodzi fachowiec, zaczyna swoją pracę, po czym gdy miną np. dwie godziny musi wyjść i coś załatwić. Montażysta potrafi tak klienta przetrzymać z nieukończoną pracą nawet kilka dni. Wiadomo, klient płaci za wykonaną pracę, ale jeśli w umowie nie zawrze się klauzuli o nieterminowym wykonaniu, niestety nie będzie można starać się o zwrot określonej sumy pieniędzy za zwłokę. Kolejna rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę to możliwość reklamacji usługi. Jeśli chodzi o czystość wykonania prac – większość firm zwraca na to uwagę i stara się po sobie zostawić porządek. Dobra firma montażowa to nie tylko taka, która ma wykupioną reklamę na bilbordach, ale jest na ustach wielu ludzi. Zadowoleni klienci tworzą tzw. marketing szeptany, który może przynieść firmie więcej klientów niż niejedna reklama w środkach masowego przekazu, a przyszłym klientom dać pewność, że firma jest rzetelna. Poważne firmy posiadają katalogi z nowościami, które mogą zrealizować u swoich klientów oraz zdjęcia wykonanych prac.

Trzymając się ustalonych, wcześniej spisanych zasad z firmą, jesteśmy w stanie uniknąć sytuacji stresowych, nienależycie wykonanej usługi i strat w materiale. Jak ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty nie trzeba mówić, gdyż raz wykonana przez niego praca będzie nas przez długi czas denerwować lub cieszyć. Usługi wykonane przez firmę famix.pl cieszą przez długie lata.