Urządzamy nowe mieszkanie kupione od dewelopera.

nowoczesne wnętrze

Przeprowadzenie się do własnego mieszkania to zawsze bardzo duże wydarzenie w naszym życiu. Zwłaszcza że kosztuje nas ono krocie. Na samym zakupie tak zwanej „deweloperki” zazwyczaj się jednak nie kończy – konieczne okazuje się urządzenie mieszkania w taki sposób, aby odpowiadało naszym oczekiwaniom, gustom oraz preferencjom. Tu jesteśmy zdani praktycznie tylko na siebie – ale czy możemy się przy tym dodatkowo wspomagać? Oczywiście, że tak! Jak zatem urządzić nasze mieszkanie w taki sposób, aby nie tylko ładnie wyglądało, ale i było praktyczne w życiu codziennym? Od czego zacząć i na czym się wzorować? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

 

Czy kierować się wszelkiego rodzaju inspiracjami?

Zanim jeszcze nastąpił moment, w którym musimy właściwie zająć się urządzeniem mieszkania, z pewnością odwiedzaliśmy mnóstwo stron internetowych i sklepów zawierających inspiracje i pomysły na wykończenie poszczególnych pomieszczeń. Z góry trzeba powiedzieć, że nie ma nic złego w kierowaniu się nimi – zadbajmy jednak o to, aby odbywało się to w jak najbardziej rozsądny sposób. Pamiętajmy, że zdjęcia z inspiracjami powstają po to, by cieszyć oko – w rzeczywistym życiu prezentowany na nich układ elementów może się po prostu nie sprawdzić. Traktujmy je więc jedynie jako wyznacznik stylu i kierunkowskaz pokazujący drogę do tego, w jakim stylu powinno być utrzymane nasze mieszkanie.

Od czego zacząć urządzanie mieszkania?

Podstawą, jeżeli chodzi o urządzenie mieszkania, jest zdefiniowanie budżetu, jaki jesteśmy w stanie na to przeznaczyć. Jeżeli jest on okrojony, najpierw skupmy się na rzeczach absolutnie niezbędnych i trudnych (lub niemożliwych) do późniejszej wymiany. Mowa tutaj przede wszystkim o podłodze, której wymiana może być czymś bardzo kłopotliwym. Mniej istotne elementy dekoracyjne zostawmy na później – w końcu możemy je dokupić w każdym późniejszym momencie. W całym procesie dekoracyjnym nie możemy zapominać o niekoniecznie atrakcyjnym, ale bardzo istotnym sprzęcie gospodarstwa domowego, który musimy wpleść w naszą aranżację.

Myśląc o odpowiednim wystrojeniu mieszkania musimy też zacząć od określenia jednolitego stylu, który będzie panował we wszystkich jego pomieszczeniach. Nie róbmy tak zwanego „misz-maszu” – jeżeli stawiamy na modernistyczne podejście, aplikujmy je zarówno do salonu, jak i sypialni czy łazienki. Wtedy nasze mieszkanie będzie przedstawiało jedną spójną wizję, przyjemną dla naszego oka.

Podsumowanie

Urządzenie mieszkania jest jednym z najtrudniejszych elementów przeprowadzki „na swoje” – aby przebiegło pomyślnie i skończyło się satysfakcjonującym dla nas rezultatem, musimy podejść do niego na chłodno i powoli, zaczynając od tych elementów, których późniejsza wymiana byłaby niemożliwa lub kłopotliwa, dopiero potem dobierając do nich wszelkiego rodzaju dodatki. Nic nie szkodzi, byśmy po drodze nie korzystali z wszelkiego rodzaju inspiracji – nie oddawajmy się im jednak ślepo, zawsze starając się dostosować je do panujących u nas realiów.

Jeżeli szukasz mieszkania dla siebie odwiedź https://www.humbaka.pl.