Czym się kierować wybierając ekspres do kawy? Oto kilka przydatnych porad.

ekspres do kawy siemens eq900
fot. materiały prasowe
Materiał partnera

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę zarówno na design jak i na użytą technologię. To ona ma niebagatelny wpływ na odczucia smakowe, a co za tym idzie na przyjemność picia kawy. W ekspresach marki Siemens z linii EQ zastosowano autorskie rozwiązanie, czyli system iAroma. To połączenie trwałego, ceramicznego młynka, inteligentnego podgrzewacza, wydajnej pompy wody oraz zaawansowanej jednostki zaparzającej kawę. Dzięki nim kawa z ekspresów Siemens zadowoli nawet najbardziej wymagających kawoszy.

Linia ekspresów EQ od Siemens jest różnorodna pod kątem użytych rozwiązań technologicznych jak i designu. Jak zatem wybrać urządzenie idealnie dopasowane do naszych potrzeb?

Przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik.

Dla wielbicieli nowoczesnego designu i technologii.

EQ900 jest najbardziej zaawansowanym modelem marki Siemens. W ekspresie pierwsze skrzypce gra duży kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości (największy w całej ofercie).

Co ciekawe i niesamowicie wygodne, kawę można parzyć z dowolnego miejsca w domu! Wszystko za sprawą aplikacji lub sterowania głosem. Najbardziej zaawansowanym elementem ekspresu jest baristaMode. Umożliwia on miłośnikom kawy dostosowanie wszystkich parametrów parzenia do ich indywidualnego smaku. Przygotowując napój można eksperymentować z ilością wody, wielkością ziaren, ilością mleka oraz czasem i temperaturą parzenia.

Jeśli chodzi o wzornictwo, to ekspresy EQ900 pasują do każdego nowoczesnego wnętrza. Charakteryzują ją proste linie, doskonała jakość użytych materiałów oraz elegancja. Oferta kolorystyczna to kilka wariantów połączeń czerni z jasną i ciemną stalą szlachetną.

ekspres do kawy siemens eq900
fot. materiały prasowe. Ekspres do kawy Siemens EQ900

Dla kochających oryginalne wzornictwo oraz dalekie podróże

Marka Siemens zaprojektowała ekspres, który za pomocą jednego dotknięcia pozwala udać się w daleką podróż przywołującą najpiękniejsze wspomnienia pełne smaku i aromatu kawy. Jak to możliwe? Model EQ700 to nawet do 30 specjałów kawowych, wśród których znajdziemy takie perełki jak: Wiener Melange z Austrii, australijskie Flat White czy Galão z Portugalii. Ekspres podobnie jak EQ900 wyposażony jest w duży wyświetlacz. Podczas parzenia kawy możemy oglądać ilustracje miejsc, z których pochodzi kawa czy przeczytać informacje na temat składu napoju.

EQ700 posiada system Home Connect, który umożliwia parzenie kawy z każdego miejsca, w którym się znajdujemy. To co wyróżnia ten model na tle innych, to dostępność modelu w białym kolorze. Ale spokojnie wielbiciele czerni, stali szlachetnej nie będą rozczarowani i również znajdą coś dla siebie.

Jaki ekspres do kawy wybrać
Fot. Materiały prasowe. Ekspres do kawy Siemens EQ700

Lubisz prostotę i różnorodność? Ten model jest dla Ciebie!

EQ.6 plus to perfekcyjne połączenie prostej formy z wachlarzem różnorodnych funkcji. Marka Siemens stawia na łatwość obsługi i intuicyjność. Dlatego w tym modelu dzięki OneTouch, ulubione Macchiato czy Espresso, zaparzysz za pomocą jednego przycisku.

A co ze smakiem? Dba o niego unikalny system Senso Flow, który utrzymuje optymalną temperaturę ok. 90° C przez cały czas przygotowywania kawy, dzięki czemu nawet w domu przygotujemy idealne Espresso czy Cafe Cortado. Ten model gwarantuje także, że już nie będziemy musieli myć spieniacza ręcznie! autoMilk Clean to parowy system czyszczenia, który aktywuje się po każdym parzeniu kawy. EQ.6 to aż 11 wariantów kolorystycznych, więc naprawdę jest w czym wybierać.

Najbardziej na świecie kochasz Flat White o poranku? Wybierz EQ500

EQ500 to modele intuicyjne i proste w obsłudze. Co je wyróżnia na tle innych? Na pewno OneTouch Double Cup. To system, dzięki któremu możemy przygotować dwie porcje kawy używając zaledwie jednego przycisku. I to niezależnie od tego czy wybierzemy Espresso czy Flat White. Ten ekspres został stworzony z myślą o wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez kawy z mlekiem, a którzy dodatkowo cenią nowoczesny wygląd. Zapewnia go podświetlenie dystrybutora, a elegancji dodają metalowe elementy obudowy: wylot kawy oraz frontowy panel.

Ekspres dla początkujących.

Jeśli preferujecie przede wszystkim prostotę warto rozważyć EQ300. Ten model sprawdzi się, gdy zaczynamy przygodę z ekspresami i powoli odkrywamy jaki rodzaj kawy sprawia nam najwięcej przyjemności.

EQ 300 wyposażony jest w intuicyjny panel sterowania coffeeDirect, który ułatwia wybór ulubionego specjału. W jaki sposób? Dzięki funkcjom widocznym na dotykowym wyświetlaczu użytkownicy mają dostęp do wszystkich rodzajów kawy za naciśnięciem jednego przycisku. Ponadto model posiada charakterystyczną, łatwą w obsłudze i utrzymaniu w czystości dyszę, która spienia mleko bezpośrednio w filiżance na gęstą i kremową piankę.