Ulubione akcesoria do przygotowywania kawy.

Akcesoria do kawy
foto. pexels

Kuchnia to serce domu. W niej przygotowuje się i spożywa wspólne posiłki, spędza czas i podejmuje ważne decyzje. Składa się ona nie tylko z mebli, które wprowadzają odpowiedni nastrój, ale także akcesoriów kuchennych. Wszystko to tworzy fantastyczny i niepowtarzalny klimat i sprawia, że dobrze czujemy się we własnym domu. Szczególne znaczenie mają akcesoria przeznaczone do zrobienia kawy. Sprawdź, które z nich sprawią, że mała czarna stanie się wyjątkowym rytuałem.

Akcesoria pomagające przygotować wyjątkową małą czarną

Ludzie robią różne rzeczy, jednak wiele osób łączy to samo. Zaraz po wstaniu z łóżka rozpoczynają dzień od filiżanki aromatycznej kawusi. Ty także należysz do tego grona? Zainwestuj w akcesoria kuchenne, które sprawią, że wyjątkowa chwila będzie trwała jeszcze dłużej i pozwoli Ci z radością powitać nowy dzień. Co warto mieć? Oczywiście w zależności od preferencji może to być ekspres do kawy lub kawiarka. Ostatnio do łask wraca to drugie rozwiązanie. Elementem obowiązkowym jest też młynek do kawy, gdyż świeżo mielone ziarna przekładają się na niepowtarzalny smak i aromat małej czarnej.

młynek do kawy
foto. unsplash

Jaki czajnik do parzenia kawy?

Nie wszyscy lubią kawę z ekspresu lub z kawiarki. Wiele osób preferuje starą metodę parzenia, która polega na zalewaniu zmielonych ziaren gorącą wodą. Tutaj z pomocą przychodzi czajnik do kawy. Wiele osób pomyśli czajnik jak czajnik, każdy pozwoli zagotować wodę. Jest to niestety błędne podejście. Każdy pozwala na zagotowanie wody, ale nie każdy umożliwia powtarzalne, z pełną kontrolą procesu, zalanie wyjątkowego naparu z drogocennych ziaren. Świetnym sposobem na uzyskanie tego efektu jest zainwestowanie w czajnik Florina. Wyróżnia się on doskonałą jakością. Jest bardzo wytrzymały i przystosowany zarówno do kuchenek gazowych, jak i indukcji. Dzięki temu mała czarna zawsze będzie pyszna.

Najważniejsze funkcje ekspresów do kawy

Istotną funkcją ekspresu do kawy jest bezpieczeństwo; wszystkie ekspresy do kawy muszą być „cool touch”, tzn. nie mogą się przepalać. Zadaniem ekspresu do kawy jest ułatwienie przygotowania napoju i sprawienie, aby kawa smakowała jak najlepiej. W tym celu ekspres do kawy musi być odporny na wysoką temperaturę, innymi słowy, musi być wielofunkcyjny.

Jakie funkcje spełnia Twój ekspres do kawy?

  • Mielenie i regulacja kawy – nie wszystkie ekspresy mają wbudowany młynek, ale jeśli mają, ważne jest, aby mieć dostęp do ustawień mielenia. Grubość mielenia decyduje o smaku kawy.
  • Automatyczne włączanie/wyłączanie – pomaga zmniejszyć zużycie energii i wyłącza urządzenie, gdy nie jest używane.
  • Licznik filiżanek – przydatny do liczenia ilości filiżanek kawy wypitych w ciągu dnia.
  • Ochrona przed przegrzaniem – przedłuża żywotność ekspresu do kawy.
  • Samoczyszczenie – usuwa resztki kawy na czas.
ekspres do kawy
foto; unsplash

Termos do kawy, czyli niezbędne akcesoriów dla podróżników i poszukiwaczy przygód

Łyk kawy po wędrówce lub na łonie przyrody jest bezcenny. Dlatego osoby, które kochają taki sposób spędzania wolnego czasu, powinny zainwestować w doby termos do kawy. Powinien być szczelny, a jego obudowa nie może się nagrzewać. Co więcej, musi być też funkcjonalny i wytrzymały. Doskonałym materiałem jest stal nierdzewna. Niektóre modele mają także dodatkowo dwa kubki na wyposażeniu. U innych funkcję kubka spełnia stalowa pokrywa. Takie wyroby zajmują mniej miejsca w plecaku. Produkt ten musi też wyróżniać się designem spełniającym potrzeby użytkownika.

termos do kawy
foto; unsplash