Dekoracje z pelargonii, które zrobisz samodzielnie.

dekoracje z pelargonii do ogrodu
źródło: Pelargonium for Europe

W otoczeniu natury możemy odpocząć, wyciszyć się i nabrać sił. Takim miejscem z całą pewnością może być ogród. Żeby tak się stało powinniśmy o niego odpowiednio zadbać. Mowa tu nie tylko o podlewaniu roślin, przycinaniu drzewek czy koszeniu trawy. Aby stworzyć odpowiednią atmosferę, która sprzyja wypoczynkowi warto także wprowadzić do tego miejsca jakieś dekoracje. Najlepsze jest to, że wcale nie musimy wydawać na nie dużo pieniędzy. Możemy je z powodzeniem zrobić samodzielnie. Oto inspiracje na dekoracje z pelargonii, które podrzucili nam Eksperci z Pelargonium for Europe. Zobaczcie koniecznie.

Dlaczego dekoracje z pelargonii?

Odpowiedź jest prosta. Pelargonie to rośliny łatwe w pielęgnacji, a do tego prezentują się rewelacyjnie. Rośliny te przywędrowały do nas z Afryki Południowej. Można się na nie natknąć u podnóża Góry Stołowej. W porze letniej na tym terenie panują ekstremalne upały, a mimo to pelargonie radzą sobie tam znakomicie. Nie straszne im chwilowe susze i wysokie temperatury. Wszystko dzięki łodygom i grubym liściom, które potrafią zmagazynować zapasy wody. Dekoracje z pelargonii z pewnością będą pięknie wyglądać, a do tego będą mało wymagające w pielęgnacji.

Dekoracje z pelargonii DIY – wertykalny ogród z okiennic.

Pierwszym pomysłem ekspertów z Pelargonium for Europe na dekoracje z pelargonii jest wertykalny ogród, który powstał na starej okiennicy. Oprócz kolorowych pelargonii dla kontrastu znalazły się tam także zielone rośliny oraz zioła. Jeśli masz gdzieś niepotrzebną starą okiennice możesz zrobić taką dekorację samemu. Jak ją wykonać? Wystarczy do tego stara cerata z której wykonasz osłonki. Potnij ceratę na kawałki 50 x 24 cm i zszyj je ze sobą z trzech stron. Przewiń na drugą stronę aby nie było widać szwów. Na końcu zrób oczka po obu stronach aby móc je zawiesić na haczykach. Gotowe!

dekoracje z pelargonii. Stara okiennica przerobiona na wertykalny ogród
źródło: Pelargonium for Europe

Zrób to sam – półka ze starego krzesła.

Do wykonania tej dekoracji wykorzystaj stare drewniane krzesło. Usuń z niego nogi oraz siedzisko. Te potem przetnij na pół i przykręć je ponownie do oparcia. Aby półka wyglądała estetycznie pamiętaj aby przecięta część siedziska znalazła się z tyłu oparcia. Całość pomaluj wodoodporną farbą do drewna i zawieś własnoręcznie zrobioną półkę w ogrodzie. Umieść na półce pelargonie i ciesz się z oryginalnej dekoracji.

półka ze starego krzesła
źródło: Pelargonium for Europe

Dekoracje z pelargonii – kwiaty w kołach rowerowych

Co można zrobić ze starych kół rowerowych? Na przykład baldachim z kwiatów. Pomaluj niepotrzebne już felgi na jakiś przyjemny kolor. Zawieś je przy pomocy sznurka jutowego do belek sufitowych w altanie ogrodowej. Tym samym sznurkiem zawieść przeznaczone do tego doniczki z kwiatami. Prawda, że takie dekoracje z pelargonii prezentują się niesamowicie? Do tego jesteśmy eko. W końcu nadajemy drugie życie starym, wydawać by się mogło niepotrzebnym już przedmiotom.

baldachim ze starych kół rowerowych
źródło: Pelargonium for Europe

Ze starych kół rowerowych możemy zrobić także wertykalne ogrody. Wystarczy przymocować je do ściany albo płotu i zawiesić na szprychach doniczki z pięknymi kwiatami. Doniczki możemy zawiesić przy pomoc druta. Prawda, że proste i do tego piękne?

dekoracje z pelargonii
źródło: Pelargonium for Europe

DIY czyli zrób to sam.

Jak widzisz dekoracje z pelargonii można z łatwością wykonać samemu – satysfakcja gwarantowana. Przedstawione pomysły są niedrogie w realizacji, a do tego ekologiczne. Wykorzystujemy stare, niepotrzebne przedmioty i nadajemy im nowe życie. Wystarczy trochę kreatywności i czasu.