Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Duet drewna z kamieniem. Krakowski apartament.

drewniane meble kuchenne, kuchnia

Ten apartament to autorska koncepcja Iwony Trędowskiej – architektki wnętrz oraz założycielki Moti Investment. Wnętrze znajdujące się w  zrewitalizowanej Krakowskiej kamienicy charakteryzuje się urokliwym i rodzinnym charakterem. Atmosfera tego miejsca została zbudowana na bazie dwóch naturalnych materiałów wykończeniowych jakimi są kamień i drewno. Partnerem wykonawczym projektu jest sieć salonów Dekorian.

Apartament to prawie 100 metrowa przestrzeń w której znalazło się miejsce na obszerny salon, sypialnię, pokój dla dziecka, kuchnię złączoną z jadalnią oraz dwie łazienki. Lokum mieszczące się na czwartym piętrze może pochwalić się również uroczym balkonem, z którego rozpościera się przepiękny widok na Kraków. Apartament to dom przeznaczony  dla pięcioosobowej rodziny, dlatego aby spełniał wszelkie ich oczekiwania  musiał przejść gruntowną przemianę.

apartament_z_drewna_i_kamienia_1 apartament_z_drewna_i_kamienia_2 apartament_z_drewna_i_kamienia_3

[alert type=white ]„Głównymi wyznacznikami zmian zarówno konstrukcyjnych, jak i wizualnych tego miejsca była funkcjonalność oraz jego unowocześnienie. Wygoda, na którą postawiłam już na samym początku projektowania, znalazła odzwierciedlenie w otwartej przestrzeni kuchennej. Kuchnia połączona z jadalnią idealnie sprawdza się jako miejsce posiłków dla rodziny. Przytulny balkon, wydaje się być idealny na poobiednią kawę, czy wieczorną chwilę relaksu z książką.” [/alert]

–  Iwona Trędowska.

apartament_z_drewna_i_kamienia_4 apartament_z_drewna_i_kamienia_5

Głównymi materiałami wykończeniowymi stały się kamień i drewno. Ten pierwszy w postaci granitu znalazł swoje miejsce w kuchni oraz łazience. Drewno natomiast w postaci przepięknych podłóg z orzecha amerykańskiego znalazło się w salonie i sypialni oraz w postaci tradycyjnego parkietu dębowego pojawiło się w reszcie pomieszczeń. Drzwi wejściowe zostały wykończone ekskluzywnym fornirem typu czeczot. Na ścianach znalazły się łagodne kremy oraz beże z palety farb Para Paints, które stały się idealnym tłem dla mocniejszych akcentów dekoracyjnych.

apartament_z_drewna_i_kamienia_6

apartament_z_drewna_i_kamienia_7 apartament_z_drewna_i_kamienia_8

Apartament charakteryzuje się ogromną funkcjonalnością, wysoką jakością wykonania oraz dbałością o każdy szczegół. Wzajemnie przenikający się duet drewna i kamienia tworzy spójną i bardzo przyjazną domownikom kompozycję. Jest tu elegancko i efektownie.

apartament_z_drewna_i_kamienia_9 apartament_z_drewna_i_kamienia_10

Materiały wykończeniowe (farby, podłogi drewniane, kamień) zakupione zostały w krakowskim salonie sieci z wyposażeniem wnętrz Dekorian, który zapewnił również profesjonalny serwis i doradztwo przy realizacji. Prace remontowe wykonała firma Moti Investment.

Przeczytaj też