Wielkomiejski eklektyzm. Apartament w Gdyni, 120 m2.

Wnętrze apartamentu jest odzwierciedleniem „osobowości wielkomiejskiej”, zafascynowanej Nowym Jorkiem, miłośnika dobrej lektury i wina, estetą.

 

Każdy przedmiot znajdujący się w tym mieszkaniu jest uosobieniem osoby Pana domu, zarówno jego pracy jak i życia. Projektanci chcieli aby w mieszkaniu panował męski klimat, dlatego zastosowano barwy zgaszonych lazurów, niebieskości i szarości – połączonych z ciepłym orzechowym drewnem oraz czarnymi dodatkami.

wielkomiejski_eklektyzm_2

[alert type=white ]Całość zaprojektowana została w eklektycznym klimacie, poprzez przenikanie się nowoczesności, klasycznych dywanów oraz orzechowego drewna wraz z akcentującymi dziełami sztuki.[/alert]

Kuchnia i salon

zyskały nowoczesny charakter poprzez użycie prostych mebli i loftowych okien, dzięki którym całe pomieszczenie jest dobrze oświetlone. Na szczególną uwagę w części kuchennej zasługuje imponująca kolekcja win przywieziona z różnych zakątków świata. Część jadalni została wydzielona tak aby była sercem salonu, jej najważniejszy charakter akcentuje nowoczesna lampa marki Vibia, głębiej znajduje się strefa wypoczynku – zbudowana z kompozycji mebli wypoczynkowych – wielofunkcyjnych.

wielkomiejski_eklektyzm_3

wielkomiejski_eklektyzm_1

wielkomiejski_eklektyzm_4_salon

wielkomiejski_eklektyzm_5_salon

wielkomiejski_eklektyzm_6_salon

Gabinet i biblioteka

jest miejscem pracy. Wnętrze zostało szczelnie wypełnione dominującą biblioteką, obrazami oraz sentymentalnymi przedmiotami. Klasycznego charakteru nadają ciężkie, czarne żaluzje, sofa w stylu chesterfield oraz klasyczny perski dywan, a nowoczesności – lekkie biurko, kolorowe krzesło oraz minimalistyczne lampy biurkowe.

wielkomiejski_eklektyzm_7_gabinet

wielkomiejski_eklektyzm_8_gabinet

wielkomiejski_eklektyzm_9_gabinet

Korytarz

jest łącznikiem w mieszkaniu  z podświetlonymi szafami na ubrania, w związku z jego długością został doświetlony luksferami, które stanowią interesujące tło od strony jadalni.

wielkomiejski_eklektyzm_10_korytarz_z_luksferami

Sypialnia

Pomieszczeniem, ukazującym najbardziej męski charakter jest lekko mroczna sypialnia. Na ścianie znajduje się ulubiony motyw Pana domu czyli duża fotografia Nowego Yorku wykonana przez znaną trójmiejską fotografkę Agę Mróz. Uzupełnieniem jest wydzielona, lekka szklana garderoba, z przesuwnymi drzwiami.

wielkomiejski_eklektyzm_11_sypialnia wielkomiejski_eklektyzm_12_sypialnia wielkomiejski_eklektyzm_13_sypialnia

wielkomiejski_eklektyzm_garderoba

Łazienka i toaleta

W mieszkaniu można odnaleźć również awangardowe elementy widoczne min. w luksusowej łazience i toalecie. Szczególne wrażenie robi podświetlany panel prysznicowy i sufit w kamiennej łazience, a w toalecie uwagę skupia duże lustro Oskara Zięty wykonane ze stali nierdzewnej polerowanej oraz podświetlany sufit ze zmiennym natężeniem światła.

wielkomiejski_eklektyzm_14_lazienka

wielkomiejski_eklektyzm_15_lazienka

[alert type=white ]Przyglądając się temu mieszkaniu, odnajdujemy zróżnicowane fragmenty życia jego właściciela. Zestawiona jest męskość z poczuciem estetyki i zamiłowaniem do sztuki. Widzimy wyraźne podzielenie funkcji pomieszczeń, służących do pracy i do wypoczynku. I wreszcie zauważamy człowieka podróżnika, kosztującego wykwintności w życiu.[/alert]

[divider]Projekt zrealizowany.[/divider]
Tekst: Dorota Dziołak
Projekt: Monika Potorska, Anna Karaś
Zdjęcia: Tomirri Photography