Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Interesujące aranżacje z lampą w roli głównej. Ich stworzenie jest łatwiejsze niż myślisz.

Czasem wystarczy detal, aby odmienić wnętrze lub jeszcze mocniej podkreślić styl, w jakim zostało urządzone. W roli takiego detalu doskonale sprawdzi się lampa. Do jej walorów funkcjonalnych nie musimy nikogo przekonywać. W kwestii walorów dekoracyjnych i aranżacyjnych mamy kilka ciekawych przykładów wystrojów wnętrz, w którym odpowiednio dobrana lampa robi różnicę. Co istotne, podobne modele bez kłopotu znajdziemy w sklepach.

Efektowny żyrandol nie tylko do eleganckiego, klasycznego wnętrza

Efektownie połyskujące kryształami żyrandole kojarzą się nam najczęściej z ekskluzywnymi aranżacjami, luksusowym wyposażeniem i eleganckim stylem. W taki wydaniu lampy tego typu sprawdzają się oczywiście perfekcyjnie. Jednak jak się okazuje, można sięgnąć po wytworny żyrandol w stylu glamour także jeśli nasz salon, czy sypialnia urządzone zostały w nowoczesnym, czy wręcz minimalistycznym stylu. Ekskluzywnie prezentująca się lampa będzie akcentem dekoracyjnym, który przełamie surowość i prostotę aranżacji. To fantastyczny sposób, aby dodać pomieszczeniom elegancji i… zaskakiwać.

Na https://www.cudownelampy.pl/lampy-azzardo.html znaleźliśmy piękne modele lamp i żyrandoli perfekcyjnie wpisujących się w taką eklektyczną kanwę. Tutaj jeden element wyposażenia robi ogromną różnicę. A w kwestii dodatków w zasadzie nie trzeba nam już zbyt wiele więcej.

Przełamujemy stereotypy, łączymy style

Teraz będzie zupełnie na odwrót. Nowoczesna w designie lampa w klasycznym wnętrzu. To znowu efekt wow i pełnia zaskoczenia, która jednak prezentuje się naprawdę oryginalnie i estetycznie. W takiej roli doskonale sprawdzają się lampy o prostym, surowym designie, a nawet te nawiązujące do stylu industrialnego. Eklektyzm? Jak najbardziej, jednak w jeszcze bardziej niebanalnym wydaniu. Jeśli nie chcemy zbyt wyraźnie łamać klasycznych rozwiązań, możemy sięgnąć po lampę w kolorze złota, czy miedzi. Wyraźniejszym akcentem dekoracyjnym będzie z kolei lampa w kolorze czarnym, z dużymi żarówkami w stylu retro.

Lampa funkcjonalna, ale i stanowiąca „kropkę nad i” aranżacji

Tutaj mowa o lampie podłogowej, która ustawiona przy sofie lub fotelu sprawdza się perfekcyjnie w roli dodatkowego oświetlenia w sytuacji, gdy bardziej go potrzebujemy, np. podczas czytania. Jednak jak się okazuje, taki praktyczny element wyposażenia może także fantastycznie podkreślić styl wnętrza i stanowić jego wyraźną dekorację. Czarna lampa, z czarnym kloszem, którego wnętrze jest w innym kontrastującym kolorze, np. złotym – takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych aranżacjach. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią, śmiało możemy sięgnąć po dwie tego typu lampy i rozstawić je po przeciwnych stronach.

Przeczytaj też