Najlepsze obuwie robocze na wiosnę i lato. Co wybrać?

Kiedy temperatura wzrasta, wzrastają również potrzeby pracowników odnośnie odzieży i obuwia roboczego. Zwłaszcza tam, gdzie systemy klimatyzacji są zawodne, a praca odbywa się w dość wysokiej temperaturze, warto zadbać o komfort termiczny i odpowiednio wentylowane obuwie robocze. Jakie będzie najlepsze na wiosnę i lato? Poznaj nasze propozycje.

 

Wybierz sandały robocze dla pracowników produkcyjnych

Nie wszędzie można zadbać o odpowiednią klimatyzację i tam pracownikom zapewniane są wentylatory a także przerwy w pracy. Istotne znaczenie ma również dobór odzieży, która pozwala skórze oddychać, a więc takiej wykonanej z bawełny lub odpowiedniego sztucznego włókna. To samo tyczy się obuwia roboczego. Najlepiej jeśli również wykonane jest z „oddychającego” materiału, a dodatkowo posiada odpowiednią perforację. Świetnie sprawdzą się zatem sandały robocze, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Warto zwrócić uwagę na solidne zapięcia i antypoślizgową podeszwę, które powinno posiadać takie obuwie. Zarówno do pracy w magazynie, jak i fabryce takie obuwie może być odpowiednie. Tam, gdzie istnieje ryzyko upadnięcia na stopę ciężkiego przedmiotu, warto wybrać sandały robocze z podnoskiem.

Jeśli trzewiki robocze, to tylko z perforacją

Wiosna i lato bywają również problematyczne dla profesji, które wymagają noszenia mundurów. Tutaj ubiór musi być reprezentacyjny, a żołnierze czy policjanci muszą się odpowiednio prezentować. Oczywiście wersja odzieży wiosennej czy letniej zakłada noszenie krótkiego rękawka. Dlatego warto, by trzewiki robocze wyposażone były w perforację. Dodatkowo dla służb mundurowych przewidziane jest obuwie skórzane, a jak wiadomo zapewnia ono wymianę powietrza, co latem jest niezbędne. Trzewiki występują również w wersji materiałowej i takie rekomendowane są do pracy na budowie. Wyższa cholewka chroni również przed zabrudzeniem odzieży oraz rzecz jasna przed zwichnięciem czy skręceniem, dzięki wzmocnieniu w części piętowej. Dodatkowo takie obuwie gwarantuje absorpcje energii w pięcie.

Czy gumowce sprawdzą się do pracy latem?

Wiele osób pracuje w warunkach podmokłych, np. w ogrodzie. W takim przypadku rekomendowane jest obuwie, które nie przemaka. Najlepiej sprawdzają się gumowce. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę fakt, że często takie buty robocze są pozbawione perforacji, zatem jeśli nie ma się rzeczywiście alternatywy np. w postaci materiałowych trzewików, to można je wybrać, pamiętając o stosowaniu kosmetyków do stóp. Oczywiście dostępne jest również obuwie z wkładką i perforacją, dzięki temu może być odprowadzana wilgoć. Zatem jeśli konieczna jest praca w gumowcach, to właśnie takich należy szukać.

Białe obuwie z perforacją bez dodatkowych wzmocnień – gdzie się sprawdzi?

Są takie profesje, gdzie zachowanie sterylnej czystości jest szczególnie ważne. Z pewnością należą do nich branża gastronomiczna i medyczna. Dlatego najczęściej stosowane są tutaj odzież i obuwie robocze w białym kolorze. Są to zarówno sandały, półbuty, jak i tzw. drewniaki. Wszystkie świetnie sprawdzają się także wiosną i latem, gdyż wyposażone są w perforacje bądź wykonane z „oddychających” tworzyw. Dodatkowo wyposażone są w ortopedyczną podeszwę, co jest niezwykle istotne w profesjach, gdzie dużą ilość czasu spędza się w pozycji stojącej lub przemieszczając się.

Półbuty robocze – rozwiązanie dla wielu zawodów

Oczywiście spośród obuwia roboczego na wiosnę i lato najczęściej wybierane są półbuty. Są bowiem uniwersalne zarówno na deszczową, jak i słoneczną pogodę dla pracowników wykonujących swoje obowiązki na zewnątrz. Sprawdzają się również wszędzie tam, gdzie stosowane są sprawne systemy klimatyzacji, choć same w sobie gwarantują komfort dzięki maleńkim dziurkom w cholewce, czyli perforacjom.

Jakie zatem jest najlepsze obuwie robocze na wiosnę i lato? Wszystko zależy od specyfiki wykonywanej pracy. Wybierając obuwie z dodatkowymi wzmocnieniami, np. sandały robocze, warto pamiętać by podnosek czy wkładka antyprzebiciowa były wykonane z lekkiego kompozytu, dzięki temu zwiększa się komfort użytkowania.