Peka pomoże w kuchni.

W ergonomicznej kuchni ważny jest każdy detal. Nawet odpowiednie umieszczenie koszy na śmieci. Warto więc wybrać meble kuchenne, które zaoferują nam wygodne i dyskretne rozwiązania. Nie chcielibyśmy chyba aby na pierwszym planie w naszej kuchni znalazły się kosze na śmieci?

 

Obecnie najczęstszym rozwiązaniem jest umieszczanie koszy na śmieci w szafce zlewozmywakowej. Jest to optymalne rozwiązanie, gdyż właśnie w tym miejscu (przy zlewozmywaku) wykonujemy szereg czynności, które generują odpady. Przy zlewozmywaku wyciągamy produkty z opakowań, które są potrzebne do przygotowania posiłków, oczyszczamy mięsa, warzywa itp.

pojemniki_peka

pojemnik2i_peka

 

Projektując ergonomiczną kuchnię należy pamiętać o doborze odpowiedniej szafki przeznaczonej do przechowywania sortowników na odpady. Możemy wybrać spośród szafki otwieranej tradycyjnie na bok lub wysuwanej jak szuflada. Są również sortowniki zintegrowane z szafką, z własnym mocowaniem frontu.

W szafce otwieranej tradycyjnie możemy umieścić sortowniki uchylne (np. PESABOY), które po jej otwarciu dzięki specjalistycznym mocowaniom wysuwają się i umożliwiają łatwy dostęp do pojemnika. Sortowniki uchylne dostępne są w różnych konfiguracjach (np. dodatkowy pojemnik ze szczelną pokrywą).

 

kosz_pesaboy_peka

 

Szafka zlewozmywakowa wysuwana jak szuflada to opcja, w której również możemy wykorzystać kilka wariantów. Niektóre zestawy mogą być wyposażone w dopełniające całość pojemniczki przeznaczone do przechowywania dodatkowych akcesoriów kuchennych. Na uwagę zasługuje zwłaszcza kosz OEKO MAXX, gdzie projektanci zastosowali estetyczną ramę, która utrzymuje pojemniki na właściwym miejscu.

 

kosz_wstawiany_do_szufaldy_oeko_max peka

 

Kosz z mocowaniem do frontu (np. PULLBOY) to bardzo komfortowa opcja pożytkująca całkowicie przestrzeń szafki. Całkowite wysunięcie sprawia, że mamy dostęp do pełnej jej zawartości. To rozwiązanie jest również proste w utrzymaniu czystości.

 

kosz_pullboy_z_peka

 

Więcej ergonomicznych rozwiązań: www.peka.pl