Polska marka VANK z dwoma nagrodami IF Design Award 2016.

parawan przenośny

Stół z elektryczną regulacją wysokości VANK_move oraz parawan akustyczny WANK_wall zostały nagrodzone wyróżnieniem przyznanym przez jeden z najbardziej liczących się na świecie konkursów designu: IF design Award 2016. Za sukcesem stoi nowa polska marka meblowa VANK. Stworzył ją  ten sam zespół SITAG Formy Siedzenia, który w 2012 roku zdobył nagrodę Red Dot Design Award, dla fotela WOODI. Był to pierwszy polski produkt meblowy, który zdobył tę prestiżową nagrodę.

IF Design Awards 2016 to ponad 60 letnia tradycja. Tym razem 58 osobowe międzynarodowe jury przyznało wyróżnienia najlepszym, najbardziej innowacyjnym i odznaczającym się pracom w kilkunastu kategoriach. W tym roku jury wybierało z ponad 5000 zgłoszeń, które napłynęły z 53 krajów.

[alert type=white ]Za sukcesem produktów VANK nie stoi jeden projektant, ale zespół architektów i inżynierów. Marką VANK zwracamy uwagę na zapomniany w Polsce wymiar designu. Przypominamy, że obok designu zaradnego, rzemieślniczego czy społecznie zaangażowanego istnieje też design przemysłowy[/alert]

– mówi Anna Vonhausen, architekt i pomysłodawczyni nowej marki VANK.

Wyróżniony VANK_Move to stół, który idealnie odnajduje się w obecnych czasach, gdzie wysoko ceni się miejsca pracy typu „sit/stand„. Konstrukcja stołu wykonana jest z aluminium, a blat to cienka i solidna płyta hdf. Wysokość blatu można ustawiać za pomocą elektrycznego mechanizmowi regulacji, który odznacza się bardzo cichą pracą. Dodatkowymi atutami są wbudowane w stół: media port i energy port. Mebel wyróżnia się prostą formą i funkcjonalnością.

stol vank move 1 stol_vank_move_2

Z kolei nagrodzony produkt VANK_wall to ścianka mobilna, która przeznaczona jest do odgradzania miejsc pracy. Parawan będzie szczególnie pomocny w takich miejscach jak często ostatnio spotykane  przestrzenie typu  open space, czy chociażby gabinety. Diamentowa forma ścianki posiada właściwości akustyczne i pobudza kreatywne myślenie.

parawan_vank_wall_1 parawan_vank_wall_2