Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Jak łączyć kolory mebli w salonie?

Jak łączyć kolory mebli

Wiele osób wychodzi z założenia, że jedynym dopuszczalnym rozwiązaniem podczas kompletowania elementów wyposażenia do pokoju dziennego jest wybór mebli z tej samej kolekcji. Dzięki temu wnętrze będzie spójne, a wszystkie bryły będą idealnie do siebie pasować. Jednak takie rozwiązania powoli ustępują kreatywniejszym wizjom, w których zupełnie odchodzi się od meblościanek, tworzonych przez meble z tej samej serii i w tym samym kolorze. Warto wyjść poza schematy i utarte od dawna ścieżki, dać się ponieść wyobraźni i połączyć różne odcienie mebli w salonie. Jak to zrobić? Dowiedz się już dziś!

Połączenie mebli w różnym kolorze – odważ się na ten krok!

Połączenie mebli w różnym kolorze to świetne rozwiązanie, jednak niektórym brakuje odwagi na ten krok. Taki wybór pozwoli stworzyć oryginalną aranżację, zupełnie nieszablonową i niespotykaną. Dlatego właśnie łączenie brył w różnych kolorach to propozycja dla odważnych, a także dla wszystkich tych, którzy pragną na co dzień żyć w spersonalizowanych wnętrzach, zaaranżowanych zgodnie z własną wizją. Oczywiście takie rozwiązanie to także dobry wybór dla osób, którym brakuje środków na wymianę wszystkich mebli i planują w czasie rozłożyć zakup kolejnych brył. W takim przypadku można wymieniać je po kolei, jednocześnie wybierając takie, które będą dobrze komponować się ze starymi.

Więcej dowiesz się klikając tutaj: https://meblezych.pl/z-jakimi-kolorami-warto-polaczyc-debowe-meble

Łączenie różnych odcieni drewna – najbezpieczniejsza opcja

Połączenie brył w różnych odcieniach drewna to najbezpieczniejsze rozwiązanie, które zawsze zagwarantuje estetyczną aranżację. Oczywiście pod warunkiem utrzymania ich w podobnej tonacji – zatem w chłodnych lub ciepłych barwach. Jednak nawet przy tak bezpiecznym połączeniu warto pamiętać, aby zestawiać ze sobą maksymalnie dwa odcienie drewna, gdyż w innym przypadku może zapanować wizualnie zbyt duży chaos, co z pewnością nie będzie zgodne z oczekiwanym przez Ciebie efektem.

Różne odcienie mebli – które kolory najlepiej ze sobą współpracują?

Choć możliwości połączeń kolorystycznych jest cała masa i trudno wyliczyć wszystkie, to nie każde z nich dobrze wygląda. Zatem może się okazać, że zestawione ze sobą dwie ulubione barwy nie zdadzą egzaminu, przez co lepszym wyborem będzie zmiksowanie innych. Bezpiecznym połączeniem kolorystycznym są z pewnością neutralne i stonowane odcienie – takie barwy możesz w zasadzie łączyć do woli. Ta sama zasada dotyczy połączeń jednego koloru, jednak w różnej tonacji. Dobrym przykładem będzie tutaj granat, kobalt, błękit, chabrowy, szafirowy, kobaltowy, indygo i baby blue. Zatem sofa może być granatowa, a fotel błękitny.

Różne kolory mebli, ale w tym samym stylu

Sprawdzoną zasadą dotyczącą łączenia mebli w różnych kolorach jest zachowanie spójności związanej z ich stylem. Zatem jeśli komoda (https://meblezych.pl/komody-do-salonu) jest jaśniejsza niż szafa, to zadbaj o to, aby oba meble nawiązywały swoim designem do stylu retro czy glamour. Oczywiście niektóre trendy również dobrze ze sobą współgrają, tworząc harmonijne aranżacje, jak np. połączenie minimalistycznego stylu z loftowym lub glamour, jak i zestawienie stylu vintage ze skandynawskim bądź klasycznym.

Różne kolory mebli – kilka wskazówek, dzięki którym będą tworzyły harmonijny komplet

Choć poszczególne meble nie pochodzą z tych samych kolekcji i różnią się kolorami, można je wizualnie bardziej „scalić” ze sobą, co sprawi wrażenie, że stworzą harmonijny komplet. Jak to zrobić? Wystarczy wykorzystać takie same uchwyty, co jest budżetowym rozwiązaniem, zatem nie łączy się z dużymi kosztami. Można także wymienić w nich blaty, jeśli mowa o komodzie i ławie stojących w salonie. Na kanapie i fotelu można zastosować takie same poduszki. Ponadto, aby upewnić się, czy dane połączenie kolorystyczne okażę się strzałem w dziesiątkę, warto skorzystać z koła barw, czyli schematu graficznego, który ukazuje, jakie kolory najlepiej prezentują się w połączeniu ze sobą. Pozwoli to stworzyć spójny duet.

Przeczytaj też