Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Wrocław ma swoje kontury.

Pierwsza edycja wrocławskich targów sztuki użytkowej kontury. dobiegła końca. Ciekawe przedmioty, duża frekwencja oraz sprawna organizacja sprawiły, że sobotnia premiera z pewnością zapoczątkuje nowy cykl we Wrocławiu.

 

Dzień pełen emocji

25 października na inauguracji wydarzenia pojawiło się blisko półtora tysiąca osób. Umiejscowienie targów w industrialnej przestrzeni Browaru Mieszczańskiego sprawiło, że odwiedzający zaraz po wejściu mogli poczuć się jak w pracowni designu. Już pierwsze stoisko Za Murami Za Dachami stwarzało gościom możliwość rozmowy o sztuce użytkowej oraz wystroju wnętrz. Projektantki na podstawie przyniesionych zdjęć i planów doradzały jak zaaranżować przestrzeń mieszkania, a na poglądowej tablicy każdy mógł sam przekonać się jak będzie wyglądał efekt końcowy. Kolejne stanowiska to klimatyczna kwiaciarnia, cieszące się dużym zainteresowaniem torby produkowane metodami ekologicznymi z przetworzonych materiałów oraz propozycje obrazów kilku ciekawych artystów. Goście mieli też okazję spróbować sushi czy napić się aromatycznej kawy.

Zależało nam na tym, żeby pokazać jak można używać przedmiotów wystawianych na targach. Stąd np. połączenie sushi z talerzami, zaprojektowanymi specjalnie do kuchni w japońskim stylu.

– opowiada Jakub Kurowski, jeden z organizatorów targów kontury.

Meble i coś więcej

Dużą popularnością cieszyły się stoiska z meblami. Oferowane stoły oraz krzesła, wykonane zostały z najwyższej jakości stali i litego drewna–a wszystko z dbałością o każdy detal. Targi dowiodły też, że renowacja i recykling to niesłabnący trend w polskim designie. Najlepiej świadczą o tym przerobione na nowo motory, meble z palet oraz biżuteria z mechanicznych części starych maszyn do szycia. Ważnym elementem na mapie targów były stoiska z oświetleniem, które doskonale zaprezentowało się we wnętrzach Browaru Mieszczańskiego. Lampy koncepcyjne czy wycinane ze sklejki metodą laserową, dodały całej imprezie urokliwego klimatu. Kolejnym ciekawym elementem wydarzenia była prezentacja oferty partnerów targów: wrocławskich Galerii Dizajn BWA oraz Krzywego Komina. Goście mogli poznać plan zbliżających się wystaw i warsztatów, jak m.in. listopadowy Design dla biznesu.

kontury_7

Kontury. już na wiosnę

Wszystko wskazuje na to, że począwszy od minionej soboty, w kalendarzu wrocławskich wydarzeń pojawiła się nowa, znacząca impreza.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że targi przyciągnęły tak dużą ilość ciekawych designu ludzi. Udana premiera jest wstępem do cyklicznej imprezy, która z pewnością zostanie poszerzona o dodatkowe elementy.

– mówi Jakub Kurowski, organizator konturów.

Kolejne targi zapowiada na wiosnę 2015 r.

Przeczytaj też