Kolory Polaków w pracy i na imprezie – infografika.

9 września obchodzimy Dzień Urody. Z tej okazji marka Dekoral poprzez ankietę zrealizowaną w ramach akcji Kolorowa Polska, postanowiła przyjrzeć się temu, jakie są nasze ulubione połączenia kolorystyczne stroju do pracy i na imprezę, a jakie wybieramy odpoczywając w domowym zaciszu.

Co wpływa na atrakcyjność? Uroda to poza wyglądem zewnętrznym również nasza postawa i mowa ciała oraz to jak jesteśmy ubrani. Strój przekazuje otoczeniu sporo informacji i wpływa na efekt pierwszego wrażenia.  Ma też silny wpływ na to jak się czujemy.  Z badania przeprowadzonego przez psycholog Karen Pine  wynika, że dla 96% kobiet, to co mają na sobie, ma wpływ na to, jak pewnie się czują. Dobór stylizacji i jej koloru zależy zarówno od charakteru jak i od nastroju. Z badania Pine wynika, że 51% kobiet wybiera dżinsy, kiedy ma gorszy nastrój.

A jak o swoją urodę w kontekście stroju dbają Polacy? Jakie połączenia kolorystyczne wybieramy najchętniej i jak mogą  one wpływać na nasze samopoczucie? W ramach akcji Kolorowa Polska, marka Dekoral zapytała Polaków o to, w jakich kolorach najchętniej chodzą do pracy, a w jakich na imprezę. Z wynikami możecie zapoznać się na poniższej infografice.

infografika_dzien urody