Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Beton architektoniczny to materiał wykończeniowy, który z łatwością odnajdzie się w każdym wnętrzu. Jest on bardzo chętnie wykorzystywany do aranżacji wnętrz ze względu na jego ciekawą fakturę i praktycznie nieograniczoną kolorystykę (bo beton wcale nie musi być tylko szary). Wyśmienicie łączy się z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, metal czy szkło. A jak można zaaranżować wnętrza betonem? Co można z niego zrobić i jak go wykorzystać do udekorowania naszej przestrzeni? Oto kilka pomysłów.

Okładziny ścienne.

Najpopularniejszym sposobem wprowadzenia betonu do wnętrz jest zastosowanie okładzin ściennych. Są to gotowe prefabrykaty, które można dobierać w najprzeróżniejszych formatach, kolorach i fakturach. Jak zaaranżujemy nasze ściany zależy wyłącznie od naszej wyobraźni.

concreate-beton-0

okładziny betonowe ConcreAte

Meble z betonu.

Brzmi niedorzecznie? Zapewniam, że meble z betonu są i wygodne i praktyczne (może pomijając ich ciężar). Betonowe meble najbardziej zadowolą miłośników minimalizmu. Z betonu można wyprodukować stolik, ale również  fotel czy sofę. Wykonane z surowego materiału świetnie łączą się z energetycznymi kolorami. Więcej betonowych inspiracji  znajdziecie w artykule: „Meble z betonu dla minimalistów„.

sofa_z_betonu_timeless_1

Sofa z betonu Morgan & Möller

Betonowy blat kuchenny.

Beton architektoniczny może być z powodzeniem wykorzystany jako blat kuchenny. Oto żywy przykład, a więcej zdjęć oraz informacji o tym blacie znajdziecie w artykule: „Betonowy blat do kuchni i nie tylko„.

betonowy_blat_5

Betonowy blat do kuchni Morgan & Möller

Betonowe oświetlenie.

Betonówa, tak nazywa się lampa, którą zaprojektowała Anna Szuflicka ze studia projektowego Natural Born Design. Betonówa łączy w sobie cztery cechy: wyrazistość, prostotę, trwałość i nowoczesność.  Jak sama nazwa wskazuje cała lampa wykonana jest z betonu. Zawieszona na cienkich metalowych linkach robi naprawdę ogromne wrażenie.


 

Przeczytaj też: Wszystko o tynkach dekoracyjnych.

 
lampa-betonowa-2,_fot.a_juraszczyk

Lampa „Betonówa” Natural Born Design

Betonowe dekory.

Ściana ozdobiona betonem niekoniecznie musi być wyłożona  okładzinami w kształcie prostokąta czy kwadratu. Można również  zastosować najprzeróżniejsze dekory i stworzyć ciekawe efekty 3d. Dekory betonowe mogą być pomalowane w najprzeróżniejsze kolory, co daje nam dodatkowe możliwości aranżacyjne.

dekor_betonowy_set_2

Dekor „Set” Morgan & Möller

Donice z betonu.

Aby zioła i kwiaty wyglądały jeszcze piękniej warto je wyeksponować w czymś oryginalnym. Betonowa doniczka będzie strzałem w dziesiątkę. Szczególnie dobrze będą prezentowały się zielone, soczyste kolory na tle surowego materiału. Betonowe doniczki mogą mieć przeróżne kształty i wielkości.

donice_z_betonu_1

Betonowe doniczki Morgan & Möller

Świecznik z betonu.

Skoro były i doniczki, meble i lampa to musi też być świecznik. Betonowy, ale niekoniecznie industrialny i ciężki. Betonowy świecznik może być również zgrabny i delikatny, na przykład jak ten w kształcie domku z czerwonym dachem. Świeczka znajduje się w miejscu komina. Czyż nie jest uroczy?

betonowy_swiecznik

Świecznik „Smoker” Morgan & Möller

Betonowe gadżety.

Z betonu można zrobić praktycznie wszystko. Są to przedmioty codziennego użytku: patery, świeczniki doniczki, ale także dekoracje typu litery czy gwiazdki. Nieduże akcenty, które można postawić na półce i cieszyć się ich widokiem. Kilka pomysłowych dekoracji znajdziecie w tym artykule: „Akcesoria z betonu„.

betonowe_gadzety_2

Betonowe gwiazdki Morgan & Möller

 

Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich. Autor strony DomHobby.pl

  • Karola

    Nie każdy lubi zimny beton i nie wszędzie on pasuje. U nas sprawdził się produkt, który nazywa się Travertino. Jest doskonały, kryje nierówności, wygląda przy tym nowocześnie. 🙂

  • Aneta

    A mój mąż wymyślił, że zamontuje po prostu fototapetę z betonem. Znaleźliśmy wzór na e-dekoracje.pl, wydrukowaliśmy na tapecie latexowej i wygląda jak prawdziwy beton. Tylko wygodniej się sprząta :).

  • Natalia

    Dla mnie betonowe dodatki nie robią tak dużego wrażenia, ale za to moja mama je uwielbia. W domu jest pełno betonowych donic, misek. Z tego co wiem mama zamawia je na I Like Beton. Ostatnio nawet starała się sama robić jakieś formy z betonu. Słabo jej to wyszło, ale nie krytykowałam by nie było jej przykro.