Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Kołysanie to naturalne ruchy, które każdy z nas odczuwał będąc jeszcze w łonie matki. Nic więc w tym niezwykłego, że bujanie i kołysanie jest uwielbiane przez większość dzieci.

 

Jeszcze nie tak dawno istniało wyobrażenie, że kołysanie i noszenie dziecka jest czynnością, która rozpieszcza dziecko. Jednakże badania naukowe potwierdziły, że kołysanie jest kluczowym bodźcem, który stymuluje rozwój niemowlęcia. Naukowcy wykazali, że kołysanie ma pozytywny wpływ na rozwój części systemu nerwowego, który jest odpowiedzialny za zmysł równowagi oraz koordynację ruchową, a także pomaga w tworzeniu się połączeń między neuronami w mózgu. Przedstawiając to bardziej obrazowo kołysanie pobudza mózg do aktywności. Dzięki temu dziecko prędzej nauczy się siedzieć, raczkować, chodzić, ale również wchodzić po schodach, jeździć na rowerze czy skakać na jednej nodze. Dziecko zaczyna dostrzegać, że funkcjonują zależności pomiędzy zmianą pozycji ciała, a tym co widzi. Dzięki temu rozwija wyobraźnie przestrzenną. Wreszcie przecież nic tak nie relaksuje jak monotonne, leniwe bujanie. Dlatego w pokoju noworodka warto umieścić bujany fotel. Dzięki niemu każdego dnia będziemy fundować naszemu dziecku porcję drogocennego bujania.

fotel_bujany_3

fotel_bujany_1


 

Przeczytaj też: Wszystko o tynkach dekoracyjnych.

 

fotel_bujany_2

W ofercie mebli drewnianych firmy PINIO znajdziecie bardzo wygodny fotel bujany. Fotel świetnie wkomponuje się we wnętrza zarówno nowoczesne jak i klasyczne. A wszystko za spraw tego, że posiada on prostą drewnianą konstrukcją. Jego gabaryty sprawiają, że spokojnie zmieści się na nim rodzic z dzieckiem. A gdy niemowlę zacznie dorastać i przesiądzie się na huśtawkę wtedy fotel może stać się meblem, który będzie służył wszystkim domownikom. Będzie odpowiedni na taras, do salonu czy do sypialni. Fotel bujany to taki przyjazny mebel, który w momencie gdy pojawi się raz w naszych domach to przeważnie pozostaje na wiele pokoleń i niesie ze sobą przyjemne wspomnienia z dzieciństwa.

fotel_bujany_4

fotel_bujany_5

fotel_bujany_6

Hobbystyczny poszukiwacz dobrego designu oraz ciekawych rozwiązań wnętrzarskich. Autor strony DomHobby.pl

  • Milena Brońska

    Szczerze? Nie przepadam za takim fotelem bujanym. Kojarzą mi się ze starymi babciami. Wolę coś nowoczesnego w stylu fotele com, albo innego sklepu. Byle nowoczesny design.

    • Bibi

      Bez przesady. Te fotele com to chyba jakieś dentystyczne. Nigdy bym nie postawiła takiej kolumbryny w swoim domu. Co innego fotel bujany jak ten ze zdjęć. Takie fotele posiadają urok.