7 problemów, które rozwiążesz dzięki sztukaterii.

Sztukaterie to elementy dekoracyjne, które oprócz swojej podstawowej funkcji ozdobnej, mogą przydać się również do rozwiązania kilku dość częstych problemów z jakimi możemy się spotkać.

 

Jakie to problemy i jak je rozwiązać? Podpowiadamy wspólnie ze specjalistami z Marbet Design.

1. Krzywe ściany.

Krzywe ściany to dość częsty problem w niektórych mieszkaniach. W czym może przydać się sztukateria? W zamaskowaniu nierówności ściany względem sufitu oraz podłogi.

2. Łączenia

Łączenia pomiędzy ścianą z tapetą lub taką, która pomalowana jest na inny kolor niż sufit możemy zamaskować listwami sztukateryjnymi. W zależności od potrzeb można dobrać listwy wąskie, szerokie, zdobione lub całkiem gładkie.

3. Rama

Jeśli chcemy obramować lustro umieszczone na ścianie albo nieoprawiony obraz, możemy to zrobić za pomocą listew sztukateryjnych.

4. Optyczne iluzje.

Za pomocą poziomych listew sztukateryjnych możemy optycznie obniżyć wysokie pomieszczenie. Wystarczy umieścić takie listwy na wysokości wzroku, aby uzyskać wrażenie niższego wnętrza. Aby wnętrze wyglądało strzeliście można zastosować pilastry oraz listwy ułożone pionowo.

5. Nowy wizerunek.

Jeśli przesadzimy z minimalizmem w naszym wnętrzu to może ono kojarzyć się z surową salą szpitalną. Aby ocieplić wizerunek takiego wnętrza możemy zastosować sztukaterie.

6. Szybka i tania metamorfoza

Sztukaterie wykonane są z lekkiego materiału, który jest bardzo prosty w montażu. Koszt zakupu w zależności od zużytego materiału oscyluje w granicach kilkudziesięciu złotych. Jest to więc jedna z tańszych i dość szybkich metod na metamorfozę.

7. Maskowanie

Dzięki sztukateriom sufitowym i podłogowym w prosty sposób zamaskujesz przewody oraz ukryjesz oświetlenie LED.