7 sposobów na szybką odmianę wnętrza.

Ściany zamieszkanego mieszkania, domu, gościnnej kawiarni czy restauracji z czasem szarzeją, tracą swój blask, a wystrój wyraźnie staje się przestarzały i nudny. To motywuje właścicieli do wprowadzenia we wnętrzu zmian, ale przeprowadzenie generalnego remontu nie zawsze jest konieczne. Bywa natomiast kosztowne i czasochłonne. Jeśli więc wnętrze wciąż nadaje się do użytku, ale czegoś nam w nim brakuje, możemy zapomnieć o wielkim remoncie. Wystarczy wykorzystać drobne elementy, które wprowadzą do wnętrza ciekawy i aktualny motyw, modny kolor lub akcent. Zmiana pokoju dziennego, sypialni, kuchni czy dziecięcego pokoju może kosztować tylko kilkadziesiąt złotych i zająć zaledwie kilka minut.

Życiowa sentencja na ścianie, czyli szablony malarskie

Wyjątkowy cytat z wiersza genialnej poetki, hasło, które motywuje do codziennego działania, a może ulubiony rysunek kota? Naniesienie na ścianę ciekawej dekoracji nie wymaga zdolności manualnych, ogromnej cierpliwości, wielogodzinnego zaangażowania czy dużych pieniędzy. Szablony malarskie w wielu kształtach, rozmiarach i wielkościach, pozwalają na dobranie takiego, który znakomicie sprawdzi się na dużej, nudnej ścianie nad kanapą, w korytarzu, w którym lekko ubrudziła się ściana, czy w dziecięcym pokoju, którego mieszkaniec zaczął dojrzewać i uwielbia postacie z komiksów. Szablon pozwala na precyzyjne naniesienie farby i eliminuje ewentualne błędy, które łatwo zrobić podczas samodzielnego wykonywania napisów. To niezawodny sposób na uzyskanie ciekawego efektu, zagospodarowanie przestrzeni i odmianę wnętrza.

Naklejki dekoracyjne – alternatywa dla szablonu

Jeśli nie czujesz się na siłach, by pomimo szablonu rozpocząć przygodę z malowaniem wnętrza, możesz zaopatrzyć się w dekoracyjną naklejkę, która sprawi, że ściana we wnętrzu stanie się kolorowa, ciekawa, inspirująca. Olbrzymi wybór naklejek dekoracyjnych w różnych kształtach, kolorach i wzorach dostępny w Deco Strefie to opcja dla osób, którym zależy na niezwykle szybkim i prostym odświeżeniu salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego. Bez brudu, bez narzędzi i bez stresu – każdy poradzi sobie z taką metamorfozą. I co ważne, naklejki w każdej chwili można zdjąć ze ściany i wymienić na inne, czyli odświeżać wygląd wnętrza zawsze, kiedy przyjdzie na to ochota.

Kuchenna odnowa za pomocą naklejki na lodówkę

W kuchni spędzamy wiele godzin. To nie tylko miejsce, w którym można przygotować poranną kawę czy rodzinny posiłek, ale także pomieszczenie eksponowane, często połączone z jadalnią czy kuchnią. Wymiana płytek albo kuchennych szafek oznacza olbrzymi bałagan i wielkie koszty. Jeśli więc mamy ochotę na zmianę, możemy skupić się na jednym, ale niezwykle ważnym miejscu w kuchni: na lodówce. Klasyczna lodówka ma gładką, białą lub srebrną powłokę. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by pokryć ją fantastycznym zdjęciem z widokiem na ulubione morze, żywiołowe miasto, portretem tajemniczego kota lub wesołego psiaka, który wywołuje uśmiech na twarzach. Naklejkę na lodówkę ze sklepu Deco Strefa można dobrać idealnie do wymiarów swojej lodówki. Wystarczy ją wymierzyć i podać jak najwięcej danych w kreatorze, by po kilku dniach, za zaledwie kilkadziesiąt złotych otrzymać dekorację przepiękną, rzucającą się w oczy i natychmiast odświeżającą wnętrze.

Wyraź siebie naklejką z własnym projektem

Setki projektów: dla dorosłych, dla dzieci, z sentencją, z miastem czy martwą naturą. Tyle wersji projektów zazwyczaj wystarczy, aby klient znalazł idealną naklejkę dla siebie lub swoich bliskich. Jeśli jednak wciąż szukasz wyjątkowej i potrzebujesz projektu niezwykle indywidualnego, nic straconego. Możesz zamówić własną naklejkę na ścianę, na meble, lodówkę, niezależnie od tego czy posiadasz konkretny pomysł albo masz gotowe zdjęcie, czy dopiero szukasz kogoś, kto stworzy projekt za Ciebie. W Deco Strefie takie zlecenia nie są problemem, ale ciekawym wyzwaniem, które zawsze kończy się zadowoleniem klienta.

Zamiast tablicówki: tablica kredowa

Moda na malowanie powierzchni w domu tablicówką trwa. Czarna farba, która jest niezmywalna i po której można napisać coś kredą, jest jednak wyjątkowo kosztowna i wymaga dokładnego, przynajmniej dwukrotnego nałożenia na powierzchnię. Wielokrotne pisanie po niej jest trudne – kreda z tablicówki trudno się ściera, pozostawiając białe, nieestetyczne smugi. Powierzchnia pokryta taką farbą jest więc przede wszystkim dekoracją, a nie sposobem na notowanie, czy przekazywanie informacji. Tę rolę może znakomicie spełnić samoprzylepna tablica kredowa. Posiada walory tradycyjnej, szkolnej tablicy, ale ma ciekawy kształt i niezwykle łatwo można ją nakleić w dowolnym miejscu: nad kuchennym blatem, stołem, nad biurkiem czy miejscem do pracy, w pokoju dziecięcym lub w korytarzu. Tablica kredowa o dowolnym kształcie to nie tylko miejsce, po którym bezkarnie mogą pisać maluchy, to też świetny rodzinny notatnik do przekazywania wiadomości! Wśród miłośników takich dekoracji są też właściciele kawiarni, barów, restauracji czy pubów – tablica kredowa pięknie wygląda, jest modna, niedroga i umożliwia wielokrotne zapisywanie i zmazywanie napisów z menu czy informacji dla klientów. Folie tablicowe są niezwykle trwałe i mają kolejną zaletę: w dowolnej chwili można je zdjąć ze ściany czy z innej powierzchni, na którą były naklejone. Tymczasem ścianę raz pomalowaną tablicową farbą bardzo trudno oczyścić i zamalować jasnym kolorem.

Maluj, przyczepiaj, dekoruj na magnetycznej tablicy

Tablice magnetyczne to idealne połączenie kredowej powierzchni z możliwością przyciągania metalowych akcesoriów. To fantastyczny gadżet do kuchni, pokoju dziecka, do biura lub nad biurko ucznia. Nie tylko pozwala na pozostawienie notatki za pomocą miękkiej kredy, ale także na doczepienie spinaczy, długopisu, magnesu pamiątkowego z podróży. W Deco Strefie znajdziemy kilkadziesiąt wzorów, które idealnie wpiszą się w nasze potrzeby i we wnętrza, a udekorowanie ściany magnetyczną tablicą trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga użycia żadnych narzędzi.

Fototapety piękniejsze niż kiedykolwiek

Czy jeszcze komuś fototapety kojarzą się z modą na palmy w latach 80. i 90. ubiegłego wieku? Po wielu latach zapomnienia, fototapety wróciły do łask i stanowią jeden z najbardziej cenionych sposobów na dekorację wnętrza. Ich nakładanie nie wymaga wielkich umiejętności, a nawet brudzenia się i używania kleju. Współczesne fototapety są bowiem gotowe do naklejenia na gładką powierzchnię od momentu, kiedy wyjmie się je z paczki przekazanej ze sklepu za pośrednictwem kuriera.

Żywe kolory i niezwykle realistyczne zdjęcia, możliwość dobierania odcieni black&white lub sepii, a także nowoczesne technologie utrwalania i zabezpieczania obrazu przed zniszczeniem, pozwalają na cieszenie się z tapety przez wiele lat. I to niezależnie od tego, czy została ona umieszczona na ścianie w salonie, w sypialni, w kuchni, czy nawet na szafie lub drzwiach. Indywidualnie dobrany projekt i odpowiednie wymiary pozwalają klientom Deco Strefy na szybkie zamówienie fototapety, która doskonale zapełni pustą ścianę, doda wnętrzu charakteru i kolorytu, zabezpieczy ścianę przed zabrudzeniem i zniszczeniem albo szybko odświeży zniszczoną kuchnię lub przedpokój. Z fototapet korzystają też chętnie właściciele hoteli czy lokali gastronomicznych. Ci ostatni niezwykle chętnie wybierają wzory z jedzeniem, czy odnoszące się do natury, relaksu, wypoczynku, wakacji. Jaki wzór wybierzesz, zależy więc tylko od Ciebie.