Czy fototapety są modne?

fototapeta, kolorowa mapa świata, mapa świata dla dzieci

Fototapety mogą nadal kojarzyć nam się z kiczowatymi palmami albo wodospadami, jakie umieszczaliśmy na ścianach naszych pokojów w latach 90-tych. Przez wiele kolejnych lat były dla nas symbolem kiczu i nie wyobrażaliśmy sobie, by kiedykolwiek znów zastąpiły tapety czy zwykłe gładkie ściany. A jednak – od kilku lat fototapety znów wracają na salony! W międzyczasie przeszły bowiem znaczną metamorfozę – nie znajdziemy tu już kiczowatych obrazków o złym kontraście, a raczej piękne zdjęcia krajobrazów lub zwierząt, oryginalne wzory geometryczne czy grafiki. Możemy nawet umieścić na ścianie własne zdjęcie!

Fototapeta – jak wybrać?

Zaglądając do oferty sklepu Myloview.pl znajdziemy setki tysięcy wzorów przystosowanych do umieszczenia na ścianie. W zależności od przeznaczenia możemy wybrać:

Fototapetę winylową – drukowaną na gładkim podkładzie, matową, o wyrazistych kolorach. Możemy też wybrać fototapetę winylową zmywalną – dzięki laminatowi zabezpieczającemu powierzchnię można ją położyć w pomieszczeniach o dużej wilgotności.
Fototapetę winylową strukturalną – drukowaną na podkładzie o strukturze piasku, który nadaje większej głębi obrazowi. Tu również do wyboru jest fototapeta winylowa strukturalna zmywalna, która świetnie sprawdzi się na przykład w kuchni czy łazience.

Oczywiście wybór fototapety zależy też od tego, w jakim klimacie chcielibyśmy utrzymać nasze mieszkanie. Możemy wybrać wzory minimalistyczne lub retro, a także nawiązujące do stylu skandynawskiego. Ciekawym rozwiązaniem są fototapety 3D, które tworzą niesamowitą iluzję przestrzeni.

Dla kogo fototapeta?

Dobrze dobrana fototapeta sprawdzi się świetnie w każdym pomieszczeniu:

• W łazience


• W kuchni


• W sypialni


• W pokoju dziecka

fototapeta, kolorowa mapa świata, mapa świata dla dzieci

Tego typu rozwiązanie możemy wykorzystać także w celu optycznego powiększenia małego pokoju – wystarczy że na ścianę przykleimy fototapetę przestrzenną – na przykład przedstawiającą wejście czy tunel.

Świetnym pomysłem jest też udekorowanie pokoju za pomocą fototapety stworzonej na przykład z rodzinnego zdjęcia. W ten sposób mamy pewność, że nasz wystrój jest prawdziwie oryginalny. Dodatkowo przy każdym spojrzeniu na udekorowaną w ten sposób ścianę możemy cieszyć się wspomnieniem chwil spędzonych w rodzinnym gronie.

Warto też zauważyć, że fototapeta wcale nie musi zajmować całej powierzchni ściany. Możemy z powodzeniem wykorzystać ją do wypełnienia wąskiej przestrzeni w kuchni, pomiędzy blatem i szafkami, albo jako pojedynczy pas urozmaicający gładkie ściany w łazience. Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia!

Zapisz

Zapisz