Białe wnętrza.

Wielu z nas białe pomieszczenia kojarzą się z izbami rodem ze szpitala psychiatrycznego. Od razu na myśl przychodzi widok człowieka w kaftanie bezpieczeństwa, obezwładnianego przez grono lekarzy i pielęgniarek. Jednak biel jest kolorem ponadczasowym i niezwykle eleganckim. Dlatego warto zaryzykować i użyć go, jako motywu przewodniego w naszym domu. Aby uzyskać oryginalne i piękne wnętrze trzeba odpowiednio wykorzystać biel i połączyć ją z innymi kolorami. Jak to zrobić?

Użyj akcentów!

Przełamanie bieli wyrazistym akcentem stworzy harmonijne wnętrze, które żyje! Można zastosować patent z ciemną kanapą. Ta w czarnym kolorze idealnie przełamie nostalgiczny charakter bieli i stworzy wrażenie nowoczesnego wnętrza. Aby podkreślić modernistyczny charakter mieszkania można użyć kolorowych dodatków lub gadżetów. Wystarczy chociażby kolorowa misa na owoce lub niewielkie poduszki w różnych kolorach.

biale_wnetrza_2
źródło: perfectspace.pl

Skandynawskie wnętrza

Skandynawski styl to przede wszystkim biel. Mimo tego, iż na pierwszy rzut oka wydaję się być stylem dość surowym to tak naprawdę jest niezwykle funkcjonalny i bardzo komfortowy. Łączy on w sobie bowiem naturalne surowce, takie jak drewno czy wiklinę razem z harmonią i wygodą, tworząc niezwykle oryginalne wnętrza. Motto skandynawskiego stylu brzmi: „mniej znaczy więcej”, a zatem idzie on w kierunku minimalizmu.

biale_wnetrza_1

Biel pokrywać może również meble. Pojawiają się one w różnych postaciach. Ostatnimi czasy popularne stały się meble w stylu shabby chic – w Skandynawii nazywa się go stylem gustawiańskim. Na czym polega ten styl? Chodzi o celowe postarzanie mebli – nakłada się na nie wiele warstw farby, tworzy się obdarcia, spękania, a także efekt niedomalowania.

biale_wnetrza_6
źródło: perfectspace.pl

Total look

Jeśli przy aranżacji wnętrz w grę wchodzi biel to należy rozważyć dwie możliwości. Pierwsza z nich to wszechobecność bieli we wnętrzu, czyli tak zwany total look lub jego przełamanie bardziej wyrazistym kolorem lub dodatkami. Total look to opcja dla tych, którzy chcą osiągnąć sterylny, wręcz laboratoryjny efekt z domieszką industrializmu. Jednak aby wnętrze zyskało szczyptę świeżości i elegancji, warto przełamać monotonię białego koloru przez zastosowanie kilku designerskich sztuczek. Na pewno sprawdzą się poduszki w innym kolorze. Jeśli chcemy nadać wnętrzu romantyczny charakter można użyć poduszek z poszewkami wykonanymi z koronek.

biale_wnetrza_3
źródło: perfectspace.pl

Oświetlenie

W białych wnętrzach istotną rolę pełni światło. Nie chodzi tylko o naturalne światło, ale i o to sztuczne. Do jasnego pomieszczenia idealnie nadadzą się metalowe klosze w stylu skandynawskim, które dadzą wnętrzu trochę charakteru i wyrazistości. Ponadto ciekawym patentem jest ustawienie w mieszkaniu świeczek.

biale_wnetrza_4
źródło: perfectspace.pl

Czyste spojrzenie na świat

Naturalne światło odgrywa istotną rolę w jasnych pomieszczeniach. Podkreśla ono ich modernistyczny styl i nieskazitelny charakter. Dlatego w oknach warto zamontować zasłony, które przepuszczają dużą ilość światła. Mogą one być wykonane z białego materiału, co da niezwykle efektowne przejście światła.

biale_wnetrza_5
źródło: perfectspace.pl

Jeśli wszystkie te wskazówki to dla Ciebie zbyt wiele i boisz się, że Twoja aranżacja może okazać się niewypałem, warto skorzystać z usług profesjonalistów w dziedzinie projektowania i aranżacji wnętrz, takich jak Perfect Space z Warszawy.

Inne ciekawe informacje na temat kolorów i aranżacji wnętrz znajdziecie w tym artykule.