Psst! Słyszałaś o technice wolnego gotowania Slow Cooking? Kliknij TUTAJ!

Designerskie płyty kwarcowe.

Nowość i zupełna ciekawostka w dziedzinie materiałów wykończeniowych to płyty ze spieków kwarcowych Laminam. Bardzo cienkie (3mm), wytrzymałe niczym kamień i niebanalne wzornictwo – to krótka charakterystyka płyt które oczarowują projektantów wnętrz na całym świecie.

 

Jak powstają spieki kwarcowe marki Laminam?

Granulat z naturalnych materiałów, przede wszystkim kwarcu, iłów łupkowych i skał granitowych jest sprasowywany. Kolejnym etapem jest spiekanie granulatu. Za pomocą nowoczesnej technologii wypala się go w temperaturze ponad 1200 stopni Celsjusza. Tak mniej więcej produkuje się perfekcyjnie płaskie, o grubości jedynie trzech milimetrów wielkoformatowe płyty Laminam. Ich wytrzymałość sprawia, że można je stosować między innymi jako okładzinę elewacji budynków. We wnętrzach można je stosować do dekorowania ścian, mebli czy podłóg. Z płyt ze spieków kwarcowych można wykonywać na przykład blaty kuchenne, łazienkowe oraz parapety.

spieki_kwarcowe_laminam_2

spieki_kwarcowe_laminam_3

spieki_kwarcowe_laminam_1

Nowoczesne wzornictwo.

Oprócz genialnych właściwości użytkowych spieki kwarcowe są również bardzo oryginalne. Ich nowoczesny design spotyka się z uznaniem wielu bardzo wymagających projektantów. W tej chwili w dossier marki Laminam znajduje się około 150 wzorów, które imitują naturalny kamień, drewno, metal, węgiel, a z roku na rok portfolio tej marki stale się powiększa.

spieki_kwarcowe_laminam_4

spieki_kwarcowe_laminam_5

Parametry techniczne

Spiek kwarcowe są idealnym współzawodnikiem dla takich materiałów wykończeniowych jak szkło, drewno, czy naturalny kamień.

Z jednej strony spieki kwarcowe są niebywale trwałe i odporne na uszkodzenia, z drugiej zaś są bardzo cienkie i lekkie. Metr kwadratowy płyty waży zaledwie 8 kg. Biorąc pod uwagę oryginalne wzornictwo i bogatą paletę kolorów, mamy do czynienia z idealnym materiałem wykończeniowym.

– mówi Mariusz Kaperczak, Dyrektor Zarządzający siecią salonów Dekorian, w której dostępne są płyty Laminam.

Zalety płyt ze spieków kwarcowych

Płyty ze spieków kwarcowych są odporne na rozpuszczalniki i detergenty. Można je w prosty sposób czyścić bez obawy o odbarwienia powierzchni czy uszkodzenia. Są idealne do kontaktu z żywnością gdyż w oddziaływaniu z wodą nie uwalniają żadnych substancji. Na płytach nie tworzą się również żadne pleśnie i grzyby. Są odporne na promieniowanie UV, zarysowania i ścieranie.

spieki_kwarcowe_laminam_6

Gdzie kupić płyty ze spieków kwarcowych Laminam?

Dystrybutorem płyt Laminam w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.dekorian.pl .

Przeczytaj też