Industrialna sofa z jeansu.

Jeśli fascynuje Was styl industrialny to jeansowa sofa jest w takim wnętrzu niezbędnikiem. Na tle surowych materiałów takich jak beton czy cegła będzie prezentować się olśniewająco.

Trochę historii

Styl industrialny wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W latach 50-tych XX wieku kraj ten pogrążył się w recesji co poskutkowało zamknięciem wielu fabryk. Te darmowe przestrzenie zaczęli zagospodarowywać artyści, którzy urządzali w nich swoje studia przerabiając przy okazji elementy wyposażenia byłych fabryk na meble i dodatki. Tak w skrócie zrodził się styl industrialny, który  stał się modą trwającą aż do teraz. Dzisiejsze stare fabryki, które są odrestaurowywane i przerabiane na mieszkania są synonimem luksusu. Są to wnętrza, które nazywane są również loftami.

Cechy stylu industrialnego.

Wnętrza industrialne są aranżowane na bazie starych opuszczonych fabryk. Dlatego charakteryzują się wysokimi pomieszczeniami, które posiadają duże okna. Przy projektowaniu unika się oddzielania pomieszczeń ścianami tworząc ogromną przestrzeń. Jednym ze znaczących materiałów wykończeniowych jest beton, który może być wykorzystany na wiele oryginalnych sposobów. Mogą to być na przykład meble betonowe. Kolejnym równie ważnym materiałem jest cegła, która ma być nawiązaniem do starej zniszczonej czasem fabryki. Kolorystyka wnętrza industrialnego to biel i szarości.

Sofa z jeansu

We wnętrzu industrialnym ważne są także odpowiednie meble, które będą pasowały do ogólnej konwencji. Co powiecie na sofę z jeansu? Dwie sofy Samuel i Gordon idealnie wpisują się w taki klimat. Wyróżnikiem tych sof jest szary surowy jeans oraz charakterystyczne przeszycia.

Sofa Samuel posiada przednie i boczne kieszenie, zupełnie tak jak w spodniach, które można wykorzystać do przechowywania pilotów telewizyjnych, książek czy gazet. W komplecie znajdują się również dekoracyjne poduszki.

sofa_z_jeansu_3
sofa_z_jeansu_1

sofa_z_jeansu_5

sofa_z_jeansu_6

Sofa Gordon natomiast składa się z kupowanych oddzielnie modułów z których możemy skonfigurować odpowiedni dla nas narożnik. W kolekcji Gordon znajduje się również puf. Aby wyposażyć swoje wnętrze w takie sofy nie musicie posiadać loftu z prawdziwego zdarzenia.

sofa_z_jeansu_2

sofa_z_jeansu_4

Każdy salon można zaaranżować w stylu industrialnym. Wystarczy ściana z odsłoniętą cegłą, odpowiednia kolorystyka wnętrza oraz dodatki. Na pewno każdy miłośnik stylu industrialnego będzie w stanie stworzyć swoje jedyne i niepowtarzalne wnętrze.