Jak udekorować dom na Wielkanoc?

stół wielkanocny

Tegoroczna Wielkanoc, podobnie jak ubiegła, może być dla wielu z nas inna. Na przekór otaczającej nas rzeczywistości sprawmy jednak, by w naszych czterech kątach zagościła radość i nadzieja. Jak nadać wnętrzom świąteczno-wiosenny wygląd? Dzielimy się ciekawymi inspiracjami.

Świąteczne przystrajanie domu to doskonały sposób na wprowadzenie do przestrzeni mieszkalnej wyjątkowego klimatu. Tuż przed Wielkanocą półki sklepowe wypełnione są różnorodnymi ozdobami, którymi możemy upiększyć wnętrze. Zamiast jednak sięgać po gotowe dekoracje, polecam wykonać je samodzielnie. Ich przygotowanie dostarczy całej rodzinie wiele frajdy. Co ważne, wcale nie potrzebujemy do tego specjalistycznych umiejętności. Wystarczy chęć i nutka kreatywności – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Piękna dekoracja stołu

Wielkanocne świętowanie rozpoczynamy od wspólnego śniadania, a wyjątkowość tej chwili warto podkreślić efektowną dekoracją stołu. Główna ozdoba powinna znaleźć się na jego środku – może być to wazon wypełniony wiosennymi kwiatami czy świeca umieszczona w szklanym naczyniu i otoczona mchem. Dobrym pomysłem jest też wykonanie bardziej skomplikowanego stroiku. Do jego przygotowania użyjmy gąbki florystycznej (nasączonej wodą), gałązek bazi, bukszpanu, tulipanów i żonkili. Całość ustawmy na płaskim półmisku. Oczywiście kompozycję (obojętnie, którą jej formę wybierzemy) możemy ubogacić dodatkowymi elementami, takimi jak drobne jajka, puchate kurczaczki czy kolorowe piórka.

ozdoby wielkanocne

By biały obrus zyskał ciekawy wyraz, warto rozrzucić na nim konfetti. Do wykonania tego zadania zaangażujmy dzieci – wystarczy wyciąć z kartek papieru kształty jajek, kwiatków czy zajączków, a następnie je pokolorować. Dekorację stołu uzupełnijmy serwetkami. Możemy zwinąć je w rulon, przewiązać wstążką i ułożyć na talerzu. W ten prosty sposób stworzymy niepowtarzalną oprawę do celebrowania wielkanocnych posiłków.

wielkanoc

Lekko i kolorowo

Wielkanocną atmosferę wnętrza powinniśmy czuć również po odejściu od stołu, dlatego dekoracje zastosujmy w różnych częściach domu. Wiklinowe wieńce umieszczone na drzwiach, pisanki zawieszone na gałązkach pod sufitem czy rzeżucha zasadzona w skorupkach jajek i ustawiona na parapecie – każda z tych ozdób nada przestrzeni świąteczny wygląd.

ozdoby wielkanocne diy

Pamiętajmy też o stworzeniu odpowiedniego tła dla dekoracji. W otoczeniu szarych, grubych tekstyliów, których nie schowaliśmy jeszcze po zimie, trudno nam będzie uzyskać efekt pełen radości. Zastąpmy je więc poduszkami, zasłonami, serwetami w odcieniach żółci i zieleni. Możemy uzupełnić je także akcesoriami w kolorze pastelowego różu oraz błękitu. Te dodatki mogą zostać z nami nie tylko na czas świąt, ale na całą wiosnę i lato. Dzięki temu chwile spędzane w domu będą napawać optymizmem.

Opracowanie: firma RuckZuck

RuckZuck to profesjonalny salon z panelami, który oferuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.