Jakich błędów unikać podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka, kobieta opisuje karton

Przeprowadzka to ważne wydarzenie z życia, które nie zdarza się dosyć często. Przeprowadzka z jednego mieszkania do drugiego nierzadko wiąże się ze zmianą lokum na większe, bardziej wszechstronne czy w końcu lepiej usytuowane. Wybór nowego miejsca zamieszkania nie jest prosty, podobnie zresztą jak sam proces przenoszenia dobytku całego życia w łatwy i przyjemny sposób. Dla wielu słowo „przeprowadzka” kojarzy się pejoratywnie i oznacza niewyobrażalny stres i chaos trudny do okiełznania. Co ciekawe, przeprowadzka wcale nie musi przyprawiać nas o białą gorączkę. Wystarczy unikać kilku prostych błędów, które mocno przyczyniają się do porażki całego przedsięwzięcia.


Brak planu działania

Chyba najczęstszy błąd podczas przeprowadzek. Przenoszenie rzeczy zgromadzonych przez wiele lat doświadczeń wymaga odpowiedniej organizacji i wcześniejszego przygotowania, dlatego też brak planu może poważnie zaburzyć cały proces przeprowadzkowy. Spontaniczność podczas zmiany mieszkania często prowadzi do chaosu i powszechnego zamieszania, dlatego na czas przenosin lepiej z niej zrezygnować. Przygotowanie planu przeprowadzki nie zajmuje zbyt wiele czasu, a może skutecznie usprawnić jej płynny przebieg.

Chaotyczne pakowanie kartonów

Przeprowadzka często przywodzi na myśl dziesiątki kartonów, które trzeba uprzednio wypełnić po brzegi zawartością garderoby, komód, szafek kuchennych czy regałów na książki. Pakowanie kartonów to bułka z masłem? Tak, o ile mamy przygotowany jasnookreśloną strategię działania. Pakowanie kartonów powinno przebiegać według kategorii, co później znacznie ułatwi nam ich rozpakowywanie. Często spotykanym błędem jest również brak oznakowania kartonów. Wystarczy po ich zaklejeniu podpisać kartony markerem – taka błahostka, a bardzo usprawnia przeprowadzkę.

Nadmierny pośpiech

Przeprowadzka z dnia na dzień to prosty przepis na katastrofę. Nadmierny pośpiech nie sprzyja dobrej organizacji, a często prowadzi do spięć między członkami rodziny. Planowanie przeprowadzki na ostatnią chwilę prowadzi nie tylko do stresu, zamętu czy bałaganu. Nieumiejętne zabezpieczenie dorobku własnego życia wynikające z braku czasu często jest przyczyną nieodwracalnych zniszczeń i strat materialnych.

Firma przeprowadzkowa

Wielu z nas nie czuje się na siłach podołać, aby podołać trudom przeprowadzki. Dlatego też coraz więcej firm specjalizuje się w organizowaniu przeprowadzek od A do Z. Firma Szafagra Przeprowadzki to zespół wyszkolonych specjalistów, którzy zajmują się procesem przeprowadzkowym od etapu demontażu mebli składanych, zabezpieczenia mienia po jego transport i rozpakowywanie. Wynajęcie usług firmy przeprowadzkowej to świetny sposób, aby zachować spokój i oszczędzić sobie stresu.